Yozgat

Yozgat Haberleri

Kooperatif sayesinde tır sahibi oldu

Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Erkoç; Kooperatiflerin kredi limitlerinin arttırılmasıyla nakliyeci esnafına 1 milyon yatırım desteği sağlandığını ve araç makine parklarını yenilemeleri için fırsat olduğunu belirtti.

Zelenskiy'in balistik korumalı kaskı ve yeleği Yozgat'tan

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın Yozgat'ta fabrika ziyareti sırasında, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'in giydiği koruyucu kask ile yeleğin Yozgat'ta üretildiği ortaya çıktı.

Yozgat'ta davul ve zurna eşliğinde sahur halayı

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde ramazan davulcusunu durduran bir grup vatandaş, davul ve zurna eşliğinde halay çekip oyun oynadı.

Sorgun Atık Su Arıtma Tesisi inşaatının yüzde 80'i tamamlandı

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde su kaynaklarının en iyi şekilde değerlendirilmesi ve ilçe halkına temiz bir gelecek bırakılması amacıyla toplam 9 milyon avroluk bütçe ile hazırlanan Atık Su Arıtma Tesisi inşaatının yüzde 80'i tamamlandı.

Yozgat'ta şiddetli rüzgar seralara zarar verdi

Yozgat'ta dün etkili olan şiddetli rüzgarda Çekerek ilçesindeki bazı seralar hasar gördü.

Engelli aracı ile her gün 800 ekmeği 300 aileye ulaştırıyor

Suudi Arabistan'ın Medine kentinde geçirdiği iş kazası sonrası engelli kalan 56 yaşındaki Mehmet Taşçı, engelli aracıyla her gün ihtiyaç sahibi 300 ailenin sofralarına ücretsiz ekmek götürüyor.

Bakan Varank: 'Teknolojik olarak bağımsız olmadan tam bağımsızlığa ulaşmak mümkün olmaz'

Yozgat'ta fabrika açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Teknolojik olarak bağımsız olmadan tam bağımsızlığa ulaşmanın mümkün olmadığını söyledi.

Uyuşturucu operasyonunda 2'si kadın 3 kişi tutuklandı

Yozgat kent merkezinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 2'si kadın 3 şüpheli tutuklandı.

Yabancılık çekmemek için Türkçe öğreniyorlar

Yozgat'ta yaşayan İran, Irak, Fas, Afganistan ve Suriye uyruklu vatandaşlar, hayatlarını kolaylaştırıp sosyal yaşama adapte olabilmek için Türkçe öğreniyor.

Yozgat'ta 23 adet tarihi eser ele geçirildi

Yozgat'ta 23 adet tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen malzeme ele geçirildi.

Yozgat'ta Nisan karı çiçek açan dalları karla kapladı

Yozgat'ın Çekerek ilçesinde kar yağışı etkili olurken, çiçek açan meyve ağaçları da karlar altında kaldı.

Öğrenciler 3 boyutlu yazıcı ile kendi ürünlerini tasarlıyor

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi tarafından yürütülen Okul Destek Projesi doğrultusunda, 8 haftalık 3D yazıcı eğitimi alan çocuklar, kendi ürünlerini tasarlamaya başladı.

Çekerek'te vatandaşlar iftar sofrasında buluştu

Yozgat Valiliğinin başlatmış olduğu 'iftar buluşmaları' programı doğrultusunda Çekerek ilçesinde vatandaşlar iftar sofrasında bir araya geldi.

Başkan Köse, 'zam haberleri asılsız'

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Bazı yerel gazeteler ve sosyal medya mecralarında Özel Halk Otobüsleri tarifesine zam yapıldığı haberi asılsız olduğunu ifade etti.

Traktör sürücülerine reflektör dağıtımı yapıldı

Yozgat'ta traktörlerin karıştığı trafik kazalarının ve bu kazalardan kaynaklı ölüm ve yaralanmaların azaltılması amacıyla 'Reflektör Tak Görünür Ol' kampanyası başlatıldı.

Yozgat'ta Nisan ayında kar yağışı etkili oldu

Yozgat'ta dün akşamüzeri başlayan yağmur, hava sıcaklığının ani düşüşü ile birlikte yerini gece saatlerinde kar yağışına bıraktı.

Son 5 yılda 11 kaza ve 16 yaralanmanın olduğu viraj genişletiliyor

Yozgat'ın Çekerek ilçesi Cemaloğlu köyü mevkiinde, son 5 yılda 11 trafik kazasının ve 16 şahsın yaralandığı virajlı yolda genişletme çalışmaları başlatıldı.

Yozgat isimler sözlüğü çıktı

Araştırmacı-Yazar Durali Doğan tarafından hazırlanan ' Yozgat İsimler Sözlüğü' kitabı yayımlandı.

Kuyumcudan kolye çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişiden 1'i tutuklandı

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde kuyumcudan altın kolye çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan 5 şüpheliden biri tutuklanırken, 4 şüpheli serbest bırakıldı.

Toplam 299 haber.