Yozgat

Yozgat Haberleri

Boğazlıyan'da marangozluk mesleğinin son temsilcisi teknolojiye direniyor

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde 40 yıldır marangozluk yapan Muharrem Akcan, teknolojinin ilerlemesiyle mesleklerinin bitme noktasına geldiğini söyledi.

Yozgat'ta Karayolu Trafik Haftası çeşitli etkinliklere sahne oldu

Her yıl 7-13 Mayıs günleri arasında kutlanan Karayolu Trafik Haftası dolayısıyla Yozgat Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda bazı etkilikler gerçekleştirildi.

Afrika su kuyusu kampanyasına mektuplu destek

Yozgat'ın Saraykent ilçesinde kaymakamlık öncülüğünde Afrika'da su kuyusu açılmasına yönelik başlatılan kampanyaya Sorgunlu bir ev kadını yazdığı mektup ve mektuba iliştirdiği çeyrek altınla destek oldu.

Yozgat'ta beton parke yüklü traktör devrildi: 1 ölü

Yozgat'ta beton parke yüklü traktörün kontrolden çıkıp devrilmesi sonucu 57 yaşındaki Bekir K. traktörün altında kalarak hayatını kaybetti.

Öğrencilerin harçlıkları Afrika'ya can suyu olacak

Yozgat'ın Saraykent ilçesinde öğrenciler, bayram harçlıklarını Afrika'da su kuyusu açılması için biriktirdi.

Yozgat'ta toprak işlemesiz nohut ekimi yapıldı

Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce 6 köyde toprak işlemesiz nohut ekimi yapıldı.

Yozgat'ta sağanak yağış nedeniyle ulaşımda aksamalar oldu

Yozgat'ta etkili olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Su birikintilerinin meydana geldiği ana yollarda ulaşımda aksamalar yaşandı.

Nişana giden aile Yozgat'ta kaza yaptı: 1 ölü, 6 yaralı

Adana'dan Tokat'ın Niksar ilçesine nişan için giden aile, Yozgat'ın Sarıkaya ilçesi Bağlıca köyü mevkiinde kaza yaptı. Aynı aileden 1 kişi öldü, 2'si ağır 6 kişi de yaralandı.

Park ve bahçeler keneye karşı ilaçlanıyor

Yozgat Belediyesi Veteriner ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların mesire alanı olarak kullandıkları park ve bahçelerde kene ve haşerelere karşı ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

Kaymakam Açıkgöz, öğrencilerle şehit mezarını ziyaret etti

Yozgat'ın Saraykent ilçesinde Kaymakam Ali Açıkgöz öğrenciler ile birlikte 15 Temmuz şehidi Beytullah Yeşilay'ın kabrini ziyaret ederek dua etti.

Yozgat'ta kene vakaları görülmeye başladı

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı ile il genelinde vakaların başladığını söyleyen Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çiğdem Kader, vatandaşları keneye karşı dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Jandarma ekipleri köyde yaşayan çocuklara bayram sevincini önceden yaşattı

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliğine bağlı ekipler, köy okulunu ziyaret ederek, öğrencilerle bayramlaşıp hediye verdi.

Veteriner hekim son yolculuğuna uğurlandı

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde bir mezbahada çıkan kavgada öldürülen görevli veteriner hekim Volkan Lale, son yolculuğuna uğurlandı.

Yozgat'ta trafik kazası: 4 yaralı

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.

Yozgat'ta kuru bezelye deneme ekimi yapıldı

Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitisü'nce geliştirilen 'Deren' ve 'Irmak' adı verilen iki kuru bezelye çeşidinin deneme ekimi Yozgat'ta yapıldı.

Sorgun'a alternatif yol

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde garajlar mevkii karşısında trafik akışını sağlayıp park sorununu çözmek için, yan yol ve park alanı yapım çalışmaları tamamlandı.

Dolandırılmaktan son anda jandarma kurtardı

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yaşayan 33 yaşındaki B.Y., kendisini telefonla arayıp askeri personel olarak tanıtan dolandırıcıların kurbanı olmaktan son anda İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kurtuldu.

Yozgat'ta taksi ücretleri arttı

Yozgat'ta taksimetre açılış ücreti 10 liradan 15 liraya çıktı. Kilometre başı da 6 lira yerine 10 lira işleyecek.

Öğrenciler hem eğleniyor, hem öğreniyor

Yozgat'ın Boğazlıyan İlçesi, Boğazlıyan Fatih İlkokulu tarafından 'Web'lebi ile 'Eğlenerek Öğreniyorum' e-Twinning Projesi dahilinde öğrenciler oyunlarla öğrenme fırsatı buluyor.

Toplam 299 haber.