Yozgat

Yozgat Haberleri

Beldenin su ihtiyacı güneş enerjisi sistemi ile karşılanıyor

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesine bağlı 2 bin 200 nüfuslu Belekçehan beldesine kurulan güneş enerji sistemi ile günlük 50 kilovatsaat elektrik üretilirken beldenin su ihtiyacı da bu sistemle karşılanıyor.

Sağlık çalışanları, Çamlık Milli Parkı'nda çevre temizliği yaptı

Yozgat'ta sağlık çalışanları 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Yozgat Çamlığı'nda çevre temizliği ve çöp toplama etkinliği düzenlendi.

Çevre dostu bir yaşam için pedal çevirdiler

Yozgat'ta bisikletin günlük hayattaki kullanımını yaygınlaştırmak ve çevre dostu ulaşım alanında farkındalık oluşturmak için bisiklet turu düzenlendi.

Yozgat'ta jandarma ekipleri, Topçu Göleti ve çevresinde temizlik yaptı

Yozgat 'ta jandarma ekipleri, Temiz toplum temiz çevre sloganıyla Topçu Göleti'nde dip ve çevre temizliği yaptı.

Kentten köye en güzel hediye

Yozgat'ta öğrencilerin paylaşma, yardımlaşma ve empati kurma duygularının geliştirilmesi amacıyla başlatılan 'Oyuncaklarımı Paylaşıyorum' projesi doğrultusunda toplanan oyuncaklar köy okullarındaki çocuklara ulaştırıldı.

El emeği göz nuru ürünler sergilendi

Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 'Hayat Boyu Öğrenme Haftası' dahilinde hazırlanan sergi açılış töreni düzenlendi.

Müşterilerini iguana ile karşılıyor

Yozgat'ta kafe işletmecisi Can Öcal'ın, işlettiği kafenin farkındalık katması için aldığı 'Co' isimli iguanaya müşteriler yoğun ilgi gösteriyor.

BBP İlçe Başkanından şehit ailesi ziyaret

Büyük Birlik Partisi Sorgun Teşkilatı'ndan şehir ailesine anlamlı ziyaret.

Yozgat'ta DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 10 kişiden 2'si tutuklandı

Yozgat'ta İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen terör örgütü DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 10 şüpheliden 2'si tutuklandı.

Yozgat'ta şehitler için yürüdüler

Yozgat Alperen Ocakları İl Başkanlığı, Pençe-Kilit operasyonuna destek ve şehitlere minnet yürüyüşü düzenledi.

Öğrencilerin geliştirdiği bu dolap hem koruyor hem de enerji tasarrufu sağlıyor

Yozgat'ta ortaokul öğrencilerinin döner raf sistemi ile tasarladıkları aşı saklama dolabı, hem aşıların daha sağlıklı ortamda korunmasını hem de elektrik tasarrufu sağlıyor.

Süne ile mücadele hasat mevsimine kadar sürdürecek

Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, hububatta hasat öncesi verimi ve kalitesini olumsuz yönde etkileyen zararlıların başında gelen süne ile mücadeleye hasat mevsimine kadar devam edecek.

Paketleme ve üretim tesisinde sona gelindi

Akdağmadeni Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan paketleme ve üretim tesisinde çalışmalar son aşamaya geldi. İlçeye özgü yöresel ürünler paketlenip uluslararası piyasaya satışı sunulacak.

Yozgat'ta pedallar 'Bağımlılıktan uzak nesiller için' çevrildi

Yeşilay'ın geleneksel olarak düzenlediği bisiklet turunda Yozgat'ta katılımcılar, bağımlılıktan uzak sağlıklı yaşam için pedal çevirdi.

Sadece 15 gün ömrü olan cehrilik lalesi doğayı renklendirdi

Yozgat'ın Cehrilik bölgesinde doğada kendiliğinden yetişen ve her yıl mayıs ayının ikinci haftası açan ve ömrü ise sadece 15 gün olan cehrilik laleleri doğayı renklendirdi.

Termal Aqua Park hizmete girdi

Yozgat Belediyesi tarafından işletmesi devralınan Yozgat Termal Aqua Park kapılarını ziyaretçilerine açtı. Yozgat Belediyesi Başkanı Celal Köse tesiste düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarına bilgi verdi.

19 engelli vatandaş askerlik heyecanı yaşadı

Yozgat'ta Engeliler Haftası dolayısıyla, İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen yemin töreninde temsili olarak bir gün askerlik yapan 19 engelli vatandaş askerlik heyecanı yaşadı.

Kızıl Şahin, 2 aylık tedavisinin ardından doğaya salındı

Yozgat'ın Saraykent İlçesinde Yaralı halde bulunan Kızıl Şahin, 2 aylık tedavisinin ardından doğaya salındı.

Sorgun Kitap Fuarı kapılarını kitapseverlere açtı

Sorgun Belediyesi tarafından bu yıl 1.'si gerçekleştirilen kitap fuarı açıldı. 22 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacak olan fuarda birçok ünlü yazar okurlarıyla buluşacak.

Toplam 299 haber.