Yozgat

Yozgat Haberleri

Muhtarlara aile destek yardım programı anlatıldı

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hüseyin Seyfi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni yardım programları hakkında muhtarları bilgilendirdi.

Sorgun'da çıkan bıçaklı kavgada bir kişi hayatını kaybetti

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde meydana gelen bıçaklı kavgada, bir kişi hayatını kaybetti, şüpheli çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.

Yozgat'ta 'mor şölen' ilgi odağı oldu

Yozgat'ın Çekerek ilçesinde bulunan, kokusu ve mor rengiyle dikkat çeken lavanta adası, başta fotoğraf meraklıları olmak üzere binlerce kişinin ilgi odağı haline geldi. Çekerek Lavanta Adası'nda açan lavantalar, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerine seyir zevki yaşatıyor.

Türk Müziği Korosu ilgi gördü

Yozgat Belediyesi Türk Müziği Korosu Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi'nde muhteşem bir konser verdi. Konsere Yozgatlı vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Yozgat'ta 249 kök Hint keneviri ele geçirildi

Yozgat'ın merkeze bağlı Çalatlı köyünde bir arazide ekili 249 kök Hint keneviri ele geçirildi.

Sarıkaya Roma Hamamı UNESCO tarafından dünya çapında tanıtılacak

2022 yılı UNESCO Dünya Mirası Gönüllüleri kampanyasına dahil edilen Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde bulunan Kral Kızı olarakta bilinen 2 bin yıllık tarihi Roma Hamamının tanıtımını, dünyanın dört bir yanından gelen alanında uzman 18-30 yaş arası gönüllü gençler yapacak.

Eski cezaevi dar gelirliler için istihdam kapısı oldu

Yozgat'ın Şefaatli ilçesi kaymakamlığı tarafından kaz yetiştiriciliğinin artırılmasına yönelik hazırlanan proje ile ilçede bulunan atıl ve kullanılmayan eski cezaevi, Tarımsal Üretim Merkezine dönüştürülerek dar gelirli ailelerin istifadesine sunuldu. Burada üretilip dağıtılan kaz palazları, ihtiyaç sahibi vatandaşların gelir kapısı haline geldi.

Yozgat'ta 1 dakika geç kaldıkları için YKS'ye giremediler

Yozgat'ta Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi Sınavı'na (TYT) bir dakika geç kaldıkları için alınmayan 2 öğrenci, büyük hayal kırıklığı yaşadı.

Yozgat'ta 74 bin 988 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Yozgat'ta 2021-2022 yılı eğitim-öğretim dönemini tamamlayan 74 bin 988 öğrenci, karnelerini alarak yaz tatiline girdi.

Akdağmadeni'nde doludan etkilenen köylere 10 bin adet sebze fidesi dağıtıldı

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde dolu yağışından etkilenen köylere Ziraat Odası tarafından 10 bin adet ücretsiz sebze fidesi dağıtıldı.

İlk kez Yozgat'ta açılmıştı, üretime başladı

Türkiye genelinde ilk süt işletme tesisini Yozgat'ta hizmete açan Et ve Süt Kurumu (ESK), tesiste tereyağı, kaşar, lor ve beyaz peynir üretimine başladı.

Yozgat'ta firari hükümlü yakalandı

Yozgat'ta 'kasten adam öldürme' suçundan kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü, düzenlenen operasyonla yakalandı.

2 bin 600 yıllık Kerkenes Harabelerinde kazı çalışmaları başladı

Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Şahmuratlı köyü yakınlarında yer alan, tarihi M.Ö. 600'lü yıllara dayanan ve 'Kerkenes Harabeleri' olarak bilinen Pteria Antik Kenti'nde kazı çalışmaları başladı.

Yozgat'ta yağlıboya tablolarını andıran görüntüler

Yozgat'ta kırlarda açan mor çiçekler doğa severlere görsel ziyafet sunuyor.

Akdağmadeni'nde Çevre Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde bu yıl 'Sıfır Atık' temasıyla kutlanan Türkiye Çevre Haftası çerçevesinde çocuklarda çevre duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla bir dizi etkinlik düzenledi.

Yozgat'ta Halk Oyunları Şenliği düzenlendi

Yozgat Valiliği himayesinde ESER projesinin alt etkinliklerinden biri olan 'Yedi bölge yedi renk' projesi doğrultusunda Halk Oyunları Şenliği düzenlendi.

Kuyuya düşen civciv için seferber oldular

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde kuyuya düşen civciv, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Yozgat'ta fidanlar toprakla buluştu

Yozgat'ta 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası dolayısıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.

Sorgun'da Halkoyunları Şenliği düzenlendi

Yozgat'ın Sorgun İlçe illi Eğitim Müdürlüğü tarafından 45 okulun katılımı ile Halkoyunları Şenliği düzenlendi.

Toplam 299 haber.