Yozgat

Yozgat Haberleri

Akdağmadeni'nde kaza: 6 yaralı

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 6 kişi yaralandı.

Bakan Bozdağ: '15 Temmuz direnişi 7 düvele karşı verilen bir mücadeledir'

15 Temmuz darbe teşebbüsünün sadece Fetullahçı terör örgütüne (FETÖ) karşı verilen bir mücadele olmadığını söyleyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, '15 Temmuz'da bu milletin verdiği mücadele, sadece FETÖ'cülere karşı değil onları destekleyen yularını elinde tutan ülkeler ve güçler ile 7 düvele karşı verilmiş büyük bir mücadeledir' dedi.

Yozgat'ta otobüs yoldan çıktı, 8 yolcu hastaneye kaldırıldı

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde yolcu otobüsünün yoldan çıkması sonucu 8 yolcu yaralandı.

Otobüs yoldan çıktı, 8 yolcu hastaneye kaldırıldı

Yozgat'ın Yerköy İlçesinde yolcu otobüsü yoldan çıktı, hafif yaralanan 8 yolcu tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.

Türkiye'nin ilk milli parkında bayram yoğunluğu

Türkiye'nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlığı Milli Parkı, Kurban Bayramı'nın 3. gününde de güzel havayı fırsat bilen piknikçilerin akınına uğradı.

Yozgat'ta ihtiyaç sahipleri için 500 koyun kesildi

Avusturya Viyana Uluslararası Demokratlar Birliğince, 'Gurbetten Sılaya' projesi doğrultusunda 'Bu Kurbanda da Tebessüme Hissedarız' sloganı ile Yozgat'ta 500 küçükbaş hayvanın kesimini yaptırılarak bin 500 ihtiyaç sahibi aileye dağıtımını gerçekleştirildi.

Milletvekili yeğeni olmakla tehdit etti, hakkında idari soruşturma açıldı

Yozgat Valisi Ziya Polat'ın da bulunduğu ortamda yaralı valilik çalışanına müdahale ederken emniyet görevlilerini milletvekili yeğeni olmakta tehdit edip tartışan doktor hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Prof. Dr. Kader: 'Çıplak elle çiğ ete dokunmayın'

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çiğdem Kader, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına neden olan virüsün hayvanların kan ve vücut dokuları ile çıplak elle temas sonrasında da bulaşabileceğini belirterek, 'Çıplak elle çiğ ete dokunmayın' dedi.

Enerji hattında mahsur kalan kızıl şahin arkeologlar tarafından kurtarıldı

Yozgat'ta ayağına dolanan ip nedeniyle elektrik enerji hattında mahsur kalan kızıl şahin 3 arkeolog arkadaş tarafından kurtarıldı.

Yozgat'ta trafik ekipleri bayram öncesi denetimlere başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından Kurban Bayramı tatili öncesi alınacak trafik tedbirleri ile ilgili 81 il valiliğine genelge gönderilmesinin ardından Yozgat'ta bugün itibariyle 66 kavşakta 500 personel ile trafik denetimleri başladı.

Otobüs kazasında hayatını kaybeden sözleşmeli er toprağa verildi

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde şarampole devrilen yolcu otobüsünde yaşamını yitiren piyade sözleşmeli er Ceyhun Erol, memleketi Yozgat'ta toprağa verildi.

Yazar Hayati İnanç, Yozgatlılarla buluştu

Yozgat Belediyesince düzenlenen 'Aylık Gönül Söyleşileri' programı çerçevesinde Yazar Hayati İnanç, vatandaşlarla bir araya geldi.

Çekerek'te kurbanlıklar alıcılarını bekliyor

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Çekerek ilçesinde canlı hayvan pazarında kurbanlıklar satılmayı beklerken, besiciler ise durgunluktan yakınıyor.

Bıçakçıların yorucu mesai sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala bıçak bileme ustaları talebi karşılamak için yoğun mesai harcıyor. Kurban kesecek vatandaşlar, bıçak ve satır gibi aletlerini bileyletmek için bıçakçıların yolunu tutuyor.

Bakan Bozdağ: '2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi dünyanın göz diktiği seçimdir'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine değinerek, '2023 seçimleri Türkiye'nin sadece cumhurbaşkanı seçimi değildir. Esasında bir dünyanın göz diktiği ve önem atfettiği bir seçimdir' dedi.

Yozgatlı öğrenci 500 tam puan alarak LGS birincileri arasında yer aldı

Yozgat Çözüm Koleji'nde ortaöğretim eğitimini tamamlayan Ahmet Özdemir, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında soruların tamamını doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı.

Akdağmadeni'nde yaylacılık geleneği yaşatılıyor

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde 2 bin 100 rakımlı yaylalara büyük ve küçükbaş hayvanlarını götüren vatandaşlar, yaz aylarını yaylada geçiriyor. Her yıl haziran ayı itibariyle yaylalara göç eden vatandaşlar, eylül ayına kadar yaylalarda hayvancılık yaparak hem kış için ihtiyaçlarını karşılıyorlar hem de yaylacılık geleneğini sürdürüyorlar.

Yozgat emniyetinden sürücülere 'Kadına el kalkamaz' uygulaması

Kadına yönelik şiddetle mücadele doğrultusunda Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sürücü ve yolculara yönelik Kadına el kalkamaz uygulaması gerçekleştirdi.

Yozgat'ta koruyucu aile farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 30 Haziran Koruyucu Aile Günü çerçevesinde farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

Toplam 299 haber.