Yozgat

Yozgat Haberleri

Geleceğin aşçıları Yozgat'ta yetişiyor

Yozgat Bozok Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı öğrencileri hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerini Gastronomi ve Mutfak Sanatları Atölyesinde sürdürerek geleceğin şefleri arasına girmeye hazırlanıyorlar.

Sorgun'da Mekke'nin Fethi Kutlandı

Yozgat'ın Sorgun İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur'an Kursları tarafından hazırlanan Mekke'nin Fethi'nin 1391'inci yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Zabıta Ekipleri Pitbull köpekleri için harekete geçti

Yozgat'ın Yerköy Belediye Zabıta ekipleri ve Yerköy Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro ekipleri ilçede bulunan başıboş Pitbull köpeklerini topladı.

Minik öğrencilere hayvan sevgisi aşılanıyor

Yozgat Bozok Üniversitesi Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu 'Bozok Hayvan Dostları Topluluğu' üyeleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında kreş öğrencilerine hayvan sevgisi aşılamak için etkinlik düzenledi.

Silahından çıkan kurşunla yaralanan asker hayatını kaybetti

Yozgat'ta silahından çıkan kurşunla ağır yaralanan uzman jandarma çavuş, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Çılgın Yozgatlı'nın hedefi Tesla'ya rakip olmak

Yozgat'ta oto elektrikçisi Hami Şahin ve yazılımcı arkadaşı Kadir Özoluk, geliştirdikleri yazılımla cep telefonu komutu ile çalışan otomobil geliştirdi. Şahin ve Özoluk, geliştirdikleri telefondan kumanda sistemini 1978 model bir otomobile uyguladı.

Yozgat'ta marketlere fahiş fiyat denetimi

Yozgat Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde hizmet veren marketlerde fiyat denetimi yaptı.

Yozgat'ta manda sütü markalaştırılacak

Yozgat Bozok Üniversitesi ile Sorgun İş Geliştirme Merkezi arasında 'Manda Sütü Markalaşıyor' projesi kapsamında üretim işbirliği protokolü imzalandı.

Sanatla motive oluyorlar

Yozgat Valiliği Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğünde kalan bedensel engelliler, Halk Eğitim Merkezince açılan el sanatları kurslarıyla motive oluyorlar.

Bilim Sanat Merkezi yapımı sözleşmesi imzalandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından planlanıp, İl Özel İdaresince Sorgun'a yaptırılacak olan Bilim Sanat Merkezi yapımı sözleşmesi, yüklenici firma ve İl Özel İdaresi arasında imzalandı.

Öğrenciler harçlıklarıyla SMA hastası Eslem Fatma'ya destek oldular

Sakarya İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, SMA hastası Eslem Fatma Altındağ'ın tedavisine katkıda bulunmak için harçlıklarından biriktirdikleri 600 lirayı aileye teslim etti.

Yozgat dondu, yamaçlarda sarkıtlar oluştu, araçlar ilerlemekte güçlük çekti

Hava sıcaklıklarının sıfırın altında 3 dereceye düştüğü Yozgat'ta bazı kayalıkların yüzeyinde sarkıtlar oluşurken, buz tutan yollarda araçlar da ilerlemekte güçlük çekti.

Kışın ani sıcaklık düşüşleri akülerde boşalmaya neden oluyor

Yozgat'ta Oto Elektrik tamircisi Muhammed Köksal Soğuk kış aylarında araç sahiplerinin sıklıkla yaşadığı akü kaynaklı sorunlara karşı vatandaşları uyardı.

Yozgat'ta yoğun sis etkili oldu

Yozgat'ta 2 gündür devam eden kar yağışının ardından kent merkezinde erken saatlerde sis etkili oldu.

Yozgat'ta minik öğrenciler hayvanlar için yuva yapıp yiyecek bıraktı

Yozgat'ta kreş öğrencileri, kış aylarında barınma ve yem bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için doğaya yuva ve yem bıraktı.

Yozgat Belediyesi Bozok Hentbol Spor Kulübü lige galibiyetle başladı

Türkiye Hentbol Federasyonu Erkekler 2. Ligi D Grubu'nda Gaziantep Hentbol Spor Kulübü'nü ağırlayan Yozgat Belediyesi Bozok Hentbol Spor Kulübü, rakibini 39-22 mağlup ederek lige galibiyetle başladı.

Milletvekili Durmaz'ın babası son yolculuğuna uğurlandı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz'ın vefat eden babası Hacı İbrahim Durmaz, Yozgat'ın Yerköy ilçesinde toprağa verildi.

Jandarma, 'Güçlü Aile, Güvenli Gelecek' için bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli 'Güçlü Aile, Güvenli Gelecek' projesi kapsamında bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.

Yozgat Belediyesi Bozok Hentbol Spor galibiyete odaklandı

Türkiye Hentbol Federasyonu Erkekler 2. Ligi D Grubunda mücadele edecek olan Yozgat Belediyesi Bozok Hentbol Spor Kulübü, ligin ilk müsabakasında yarın Gaziantep Hentbol Spor Kulübü ile karşılaşacak.

Toplam 299 haber.