Yozgat

Yozgat Haberleri

Vali Polat, kendisini köye davet eden çocukların isteğini geri çevirmedi

Sosyal medya hesabından, 'Vali amca seni köyümüze bekliyoruz, seni çok seviyoruz' diyerek seslenen Elif Nisa Yozgat'ın isteğini kırmayan Yozgat Valisi Ziya Polat, köydeki çocuklarla buluştu.

Yozgat'ın çehresi değişiyor

Yozgat Belediyesi, Bankalar Caddesi Kentsel Dönüşüm Projesi doğrultusunda Yeni Hal, İş ve Yaşam Merkezi 2. etap yapım projesi inşa çalışmalarına başlıyor.

Yozgat'ta yerli çeşit arpa hasadı yapıldı

Yozgat'ta 5 köyde uygulanan yerli çeşit arpa demonstrasyonunun hasadı yapıldı.

Yozgat'ta kayınpeder ile eski damat arasındaki kavgada silahlar konuştu: 2 ölü, 2 yaralı

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde kayınpeder ile eski damat arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Olayda 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı.

Yozgat'ta Sürmeli Festivali çeşitli etkinliklerle tamamlandı

Yozgat Belediyesi tarafından bu yıl 5-7 Ağustos günleri arasında düzenlenen 21. Uluslararası Sürmeli Festivali çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Komşular arasındaki su meselesi kanlı bitti: 1 ölü, 1 yaralı

Yozgat'ta bahçe sulama meselesi nedeniyle komşu iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Yozgat'ta 6 bin yıl öncesine 'hassas dokunuş'

Anadolu'nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olan ve tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Yozgat'ta tarihi gün yüzüne çıkartılıyor.

Yozgat'ta trafik kazası: 6 yaralı

Yozgat'ta hafif ticari araç ile otomobilin çarpışması sonucu 1'i ağır 6 kişi yaralandı.

Yozgat'ta yerli tohum yeşil mercimekte yüksek verim elde edildi

Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince, deneme ekimleri yapılan 6 çeşit yerli yeşil mercimeğin hasadı yapılırken yerli ve milli çeşitlerle yüksek verim elde edildi.

Geri dönüşüm kütüphanesine ilçe halkı yoğun ilgi gösteriyor

Şefaatli Halk Eğitim Merkezi tarafından 'Sıfır Atık Projesi' çerçevesinde geri dönüşümden elde edilen malzemelerle oluşturulan kütüphanede yer alan bin 700 kitap ilçe halkının hizmetine sunuldu.

Boşandığı eşinin ardından çocuklarıyla birlikte Türkiye gelip İslam'ı seçti

Boşandığı eşinin ardından 2 çocuğuyla birilikte Fransa'dan Türkiye'ye gelen Fransa vatandaşı Jennifer, kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Yağlık ayçiçeğinde yüksek rekolte bekleniyor

Türkiye'nin önemli tarımsal üretim merkezlerinden Yozgat'ta, ekim alanı geçen yıla oranla 4.5 kat artan yağlık ayçiçeğinde yüksek rekolte bekleniyor.

Boşandığı eşini öldürüp, intihar etti

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde boşandığı eşi H.B.'yi pompalı tüfekle vurarak öldüren S.B., eski kayınbiraderi T.B.'yi de yaraladı. S.B. aynı silahla yaşamına son verdi.

Çocuklardan tarihe ince dokunuş

Sorgun Belediyesi tarafından Peyniryemez köyü Çadırhöyük kazı alanında 'Çocuklarla Geçmişe Yolculuk' temalı etkinlik düzenlendi.

Anız ateşi ürün kalitesi ve verimini düşürüyor

Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuğrul Yakupoğlu, anız yangınlarına dikkat çekerek anız yangının toprağa zarar vermekle beraber ürünün kalitesini ve verimini düşürdüğünü ifade etti.

Yarım asırlık muhtar aday mühre veda ediyor

Yozgat'ın Şefaatli ilçesine bağlı Ekinciuşağı köyü muhtarı 83 yaşındaki Fikret Şahin, 45 yıldır kesintisiz muhtarlık görevini yürütüyor. Ömrünün yarısını muhtar olarak sürdüren Şahin, 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde muhtar adayı olmayacak.

Sorgun'da Yaz Kur'an Kursları Devam Ediyor

Kuran-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur'an kursları, tüm yurtta olduğu gibi Sorgun'da da eğitim ve öğretimine devam ediyor.

Yozgat'ta saman balyası mesaisi başladı

Türkiye'nin önemli tahıl üretim merkezlerinden olan Yozgat'ta hububat hasadının ardından saman balyalama mesaisi de başladı.

Unutulmaya yüz tutmuş dokumacılık, Yozgatlı kadınların elinde hayat buluyor

Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde Halk Eğitim Merkezinde açılan halı ve kilim dokuma atölyesi ile geleneksel dokumacılık kadınların elinde yeniden hayat buluyor.

Toplam 268 haber.