Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Kayserililer Perseid yağmurunu 2 bin 650 metreden gözlemledi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi ve Erciyes A.Ş. işbirliğiyle düzenlenen etkinlik ile Kayserililer gerçekleşen Perseid meteor yağmurunu 2 bin 650 metreden gözlemledi.

Tekno Burç takımı Teknofest finalinde Kayseri'yi temsil edecek

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Kayseri Medeniyetin Burçları Derneğinin ortaklaşa organize ettiği Kayseri Uluslararası Öğrenciler Akademisi programlarına katılan öğrencilerden çok önemli bir başarı geldi.

Türkiye'de ruhsatlı 4 yasaklı madde laboratuvarından biri ERÜ'de

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İlaç Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (ERFARMA) bulunan Tıbbi Biyokimya Laboratuvarı, Türkiye'de bulunan 4 ruhsatlı laboratuvardan biri olarak uluslararası standartlarda yasadışı madde analizi yapıyor. Merkezin müdürü Prof. Dr. Mükerrem Betül Aycan, 'Merkezimiz 8 farklı kategoride ve akredite hizmet alımı yapabilen bir merkez' dedi.

Kayseri Model Fabrika 41. Projesini tamamladı

Üretim verimliliği ve dijital dönüşüm konularında sanayicilere uygulamalı eğitim ve danışmanlık hizmeti veren Kayseri Model Fabrika 41. Projesini tamamladı.

Hacılar Bilim Kent 3. Bilim ve Teknoloji Fuarı açıldı

Hacılar Kaymakamlığı ve Hacılar Belediyesi iş birliği ile yürütülen Bilim Kent Projesi çerçevesinde ortaokul ve lise öğrencilerinin projelerinin sergilendiği Hacılar Bilim Kent 3. Bilim ve Teknoloji Fuarı, düzenlenen törenle açıldı.

Büyükşehir Bilim Merkezi, Azerbaycan TEKNOFEST’te

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan ve Türkiye dışında ilk kez Azerbaycan’da başlayan TEKNOFEST’te yerini aldı. 

'Sosyal medyada takipçi sayısına aldanmayın'

Kayseri'de hizmet veren bir bilişim eğitim ve danışmanlık firmasının Kurucu Genel Müdürü Hakan Topuzoğlu, sosyal medya üzerinde satış yapan firmaların takipçi sayısına aldanılmaması gerektiğini belirterek, platformların güvenlik amacıyla kullanıcılardan şifre istemediğini ve kullanıcıların buna kanmaması gerektiğini söyledi.

AEROEX 2022 Havacılık ve Uzay Teknolojileri Sempozyumu'na yoğun ilgi

Erciyes Teknopark ev sahipliğinde 24 Mart'ta gerçekleşen AEROEX 2022 Havacılık ve Uzay Teknolojileri Sempozyumu'na katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. Sempozyum sonrasında değerlendirme yapan Erciyes Teknopark Genel Müdürü Serhat Dalkılıç, sempozyumun hem firmalar hem de öğrenciler açısından verimli geçtiğini söyledi.

AEROEX 2022 Havacılık ve Uzay Teknolojileri Sempozyumu başladı

Erciyes Teknopark ev sahipliğinde gerçekleşen AEROEX 2022 Uluslararası Havacılık ve Uzay Teknolojileri Sempozyumu ve İkili İş Görüşmeleri Kayseri'de başladı.

Uzay teknolojileri Kayseri'de masaya yatırılacak

Erciyes Teknopark tarafından düzenlenen 'AEROEX 2022 Uluslararası Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Sempozyumu ve İkili İş Görüşmeleri' 24 Mart Perşembe günü Erciyes Kültür Merkezi'nde (EKM) yapılacak.

'Türkiye'de daha fazla veri bankası kurulmalı'

Kayseri'de hizmet veren bir bilişim eğitim ve danışmanlık firmasının Kurucu Genel Müdürü Hakan Topuzoğlu, Türkiye'deki internet veri bankalarının yetersiz olduğunu söyleyerek, 'Yurt dışında depolanan veriler olası bir olumsuzlukta risk oluşturabilir' dedi.

Alarm önler, kamera yakalar

Kale Alarm Kayseri Yetkili Güvenlik Danışmanı Mine Öztoprak, hırsızlık olayında kamera görüntülerinin önem arz ettiğini söyleyerek, ''Hırsızlık durumunda olaya vakıf olmak için kamera şart' dedi.

Bu dronlarla afet bölgelerine kan ve ilaç taşınacak

Türkiye'de ve dünyada afet bölgelerine insani yardım elini uzatan Kızılay, insansız hava aracı kullanılarak bu yardımların ihtiyacı olan yerlere daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını hedefliyor.

Kayseri Bilim Merkezi, 1 yılda 50 bin bilimsevere hizmet verdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri'nin bilimin merkezi olmasına yönelik büyük gayret gösterdiklerini belirterek, Büyükşehir Belediyesi'ne ait Bilim Merkezi'nin 2021 yılında 50 bin bilimseveri konuk ettiğini söyledi.

Büyükşehir'in son teknolojik durakları memnuniyetle karşılandı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın, duraklarda toplu taşıma araçlarını bekleyen yolcuların daha konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşım hizmetlerini kullanabilmeleri için faaliyete geçirdiği 'kapalı durak' projesi, vatandaşlar tarafından ilgi görüyor.

Büyükşehir Bilim Merkezi'nden öğrencilere 'bilim atölyesi'

Öğrenci Dostu Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren Bilim Merkezi öğrencileri bilimle buluşturmak ve gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hafta sonu atölyeleri düzenlemeye devam ediyor.

Çevre dostu dijital kartvizit dönemi

Pandemi süreci ile birlikte gün geçtikçe dijitalleşen dünyada eski alışkanlıklar yerini yeni teknolojilere bırakıyor.

TEKNOLOJİNİN KARE'Sİ BAYİLERİ İLE BULUŞTU

Pandemi nedeniyle uzun zamandır ara verilen bayi toplantılarına, Kare Bilgisayar, Hikvision ve Seagate iş birliğiyle 04 Kasım 2021 tarihinde The Em'ar Otelde devam edildi.

KAYSERİ BİLİM MERKEZİ, YOZGAT'TA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı Bilim Merkezi uzmanları, Yozgat'ta TÜBİTAK tarafından düzenlenen 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası etkinliklerine katılarak, birbirinden farklı deneylerle çocukları bilimle buluşturdu.

Toplam 249 haber.