Nevşehir

Nevşehir Haberleri

Nevşehir'de 7 yabancı uyruklu şahıs sınır dışı edildi

Nevşehir'de göçmen kaçakçılığı ile mücadele çerçevesinde yapılan çalışmalarda toplam 7 yabancı uyruklu şahıs sınır dışı edildi.

Hacıbektaş'a on binler akın etti

Türkiye'nin önemli inanç turizmi merkezlerinden olan Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesi, Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri dolayısıyla ziyaretçi akınına uğruyor.

NEVÜZÜM Ürgüp'te saha tarama çalışması yaptı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Üzüm Yetiştiriciliği ve Bağcılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEVÜZÜM) Müdürü Dr. Ata Eskin ve Arş. Gör. Dr. Sabriye Ak Kuran, saha tarama çalışmaları çerçevesinde Ürgüp'te bulunan Sarı Yazı ve Üç Güzeller'deki bazı bağ alanlarını ziyaret etti.

2000 Evler TOKİ'de İçme Suyu Hattı Yenileniyor

Nevşehir Belediyesi tarafından 2000 Evler Mahallesi TOKİ Konutlarında gerçekleştirilen altyapı çalışmaları çerçevesinde içme suyu hatları yenileniyor. Eski asbestli içme suyu borularını yeni nesil polietilen borularla değiştirecek olan belediye ekipleri ayrıca yağmur suyu drenaj hatları da oluşturarak bölgeyi sağlam ve modern bir altyapıya kavuşturacak.

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Yılmaz'dan Rektör Aktekin'e ziyaret

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Dr. Murat Yılmaz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin'i ziyaret etti.

Türkiye'nin ikinci en büyük tarıma dayalı OSB'si Kozaklı'ya kuruluyor

Nevşehir'in Kozaklı ilçesine kurulacak olan Türkiye'nin 2. en büyük jeotermal kaynaklı sera organize sanayi bölgesinin kuruluş müjdesini Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci Twitter hesabından duyurdu.

Başkan Savran, aşure dağıtımına katıldı

Nevşehir Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla mahallelerde gerçekleştirilen aşure dağıtım programlarına katılan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Terör suçundan aranan şahıs tutuklandı

Nevşehir'de PKK/KCK Silahlı Terör Örgütüne üye olma suçundan aranan bir şahıs yakalandı.

2000 Evler Mahallesinde yol çalışmaları başlıyor

2000 Evler Mahallesi TOKİ Konutları bölgesinde Nevşehir Belediyesi tarafından altyapı yenileme ve sıcak asfalt çalışması yapılacak.

NEVÜ'lü Akademisyenler 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Spor Bilimleri Fakültesi, Antrenörlük Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Erhan Işıkdemir ve Araştırma Görevlisi Şevket Cihat Özer, 9-18 Ağustos tarihleri arasında Konya'da düzenlenecek olan 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda görev alacak.

Kapadokya 7 ayda 1 milyon 892 bin 112 ziyaretçiyi ağırladı

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan dünyanın ve Türkiye'nin en önemli kültür ve turizm merkezlerinden olan güzel atlar diyarı Kapadokya bölgesine ziyaretçi sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Kapadokya'yı bu yılın ilk 7 ayında 1 milyon 892 bin 112 kişi ziyaret etti.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk: 'Ürgüp tarihinde böyle bir kalabalık, böyle bir coşkuyu ilk defa yaşıyor'

Ürgüp Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Kapadokya/Ürgüp Balon Festivali' çeşitli sanatçıların sahne aldığı konser etkinlikleri ile devam ediyor.

Türkiye'nin ilk balon pilotu 35. yılını gökyüzünde kutladı

Türkiye'nin ilk Sıcak Hava Lisanslı Balon pilotu Bilge Ezel, Kapadokya semalarındaki uçuşunun 35. yılını gök yüzünde kutladı.

Nevşehir'de alkollü ve ehliyetsiz sürücü kaza yaptı: 2 yaralı

Nevşehir'de alkollü ve ehliyetsiz sürücünün kullandığı aracın takla attığı kazada 2 kişi yaralandı.

Yaya kaldırımları yenileniyor

Nevşehir Belediyesi tarafından Cevher Dudayev Mahallesi'ndeki Ertuğrul Gazi Sokak'ta yaya kaldırımları yenileniyor.

NEVÜ'de İş Birliği Protokolü

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) bünyesinde faaliyet yürüten Kapadokya Teknopark ile Nevşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası arasında iş birliği protokolü imzalandı.

NEVÜ İlahiyat Fakültesi 'UMDE Dini Tetkikler Dergisi'nin 8. sayısı yayımlandı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) İlahiyat Fakültesi tarafından çıkarılan 'UMDE Dini Tetkikler Dergisi'nin sekizinci sayısı ilim dünyasına sunuldu.

NEVÜ Rektörü Aktekin, Üniversite Adayı Kayserili gençlerle buluştu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), dokuzuncusu Kayseri Üniversitesi tarafından koordine edilen 'Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı'na katıldı. NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin NEVÜ standını ziyaret eden öğrencilerle sohbet ederek üniversite hakkında bilgi verdi.

NEVÜ Müzik Eğitimi Anabilim dalına öğrenci alacak

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı için Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Müzik Öğretmenliği Programı'na Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alacak.

Toplam 444 haber.