Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Erdemli Vadisi'nin yeni yüzü için temizlik çalışmaları başladı

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde tarihi yapı ve doğa güzelliklerinin bulunduğu Erdemli Vadisi'nin turizme kazandırılması için temizleme çalışmaları başladı. Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü Dursun, 'Çok yakında çok farklı bir Erdemli göreceğiz' dedi.

Kayseri'de 12. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi açıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bu yıl 12.'si düzenlenen Tarım ve İnsan temalı fotoğraf sergisinin açılışı Kayseri'de yapıldı.

Kayseri Kariyer Merkezi İlgi Görmeye Devam Ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri'deki altyapı, imar, kültür ve sosyal çalışmalar gibi konularda faaliyetlerini sürdürürken, istihdam oluşturma konusundaki hizmetlerine de devam ediyor.

Bir hafta bir YAZAR: Hatice Sema Penbe

Yazı hayatına eğitim hayatının ilk yıllarında başlayan kadın yazarlarımızdan.  Sözlerini ilmek ilmek işleyerek, seslendirerek özgün bir bestekâr. Din görevlisi babasını her dem hayırla yâd eden bir vefâkar. “Evlat ceviz, torun cevizin içidir” vecizesince torunlarına karşı fedakâr.

Kapadokya'nın giriş kapısı Soğanlı'da balon uçuşları başladı

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Avrupalı turistler ile birlikte Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Mahallesi'nde bölgenin turizme kazandırılması amacıyla sıcak hava balonu turunu başladı. Başkan Büyükkılıç; Yönümüzü Erciyes'imize, Kayseri'mize çevirdik, şuanda gerçekten harika bir ortam, Soğanlı Vadisi'ndeyiz' dedi.

Musiki Cemiyeti'nde fasıl icrası

Talas Belediyesi Musiki Cemiyeti, çalışmalarına devam ediyor. Düzenli olarak musiki dersleri yapılan cemiyette Türk müziğine ait eserlerden oluşan fasıl icra edildi.

Başkan Büyükkılıç ile Vali Çiçek'in soğanlı sevdası ile turizm atağı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte birçok medeniyetin yaşadığı, çok sayıda kilise ve peri bacasının yer aldığı Soğanlı Bölgesi'nde incelemelerde bulunarak, turizme kazandırmak için hamlelerini sürdürdü.

Bir hafta bir yazar: Hacı SARI

Yazmayı hayatının vazgeçilmezleri arasında gören heyecanlı bir yazar. Çocukların iç dünyalarına, gençlerin rüyalarına önem veren bir eğitimci. Ümmet ve millet meselelerine öğrenciliğinden beri duyarlı bir aktivist. Yazılı ve görsel medyada eğitim/edebiyat konularına özgün yaklaşan bir programcı.

Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali sona erdi

Develi Belediyesinin geleneksel hale getirdiği en önemli organizasyonu olan ve bu yıl 6 gün süreyle birbirinden güzel etkinlik ve konserlerin yer aldığı 38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali; halk oyunu gösterileri, Dursun Topal Konseri ve bağlama virtüözü ile usta türkü yorumcusu İsmail Altunsaray konseriyle sona erdi.

38. Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali'nde Ahmet Şafak Coşkusu

Develi Belediyesi'nin en önemli kültür-sanat etkinliği olan ve bu yıl altı gün boyunca dolu dolu hazırlanan 38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivalinin dördüncü günü Umut Sülünoğlu türküleri ve sevilen sanatçı, usta yorumcu Ahmet Şafak'ın konser coşkusuyla tamamlandı.

Kale İçi Kültür Sanat Etkinlikleri sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği ve vatandaşlardan yoğun ilgi gören 'Kale İçi Kültür Sanat Etkinlikleri' zengin içeriği ile sürüyor.

Develi'de festival heyecanı sürüyor

Develi Belediyesi'nin en önemli kültür sanat etkinliği olan 38. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali, üçüncü gününde de TÜRKSOY gösterileri, Bahadır ve Ozan Manas konseriyle coşkusunu sürdürdü.

38. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali başladı

Develi Belediyesinin en önemli kültür ve sanat etkinliği olan 38. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali coşkuyla başladı.

Bir hafta bir YAZAR: Hüseyin Urlu

Heyecanını diline, muhabbetine aksettiren, yeni tanıştığınızı unutturan bir insan. Eğitimi sınıfın dışına sosyal ve spor alanlarına yansıtan, öğrenci ile sıcak teması önemseyen bir muallim. Gençlerin güncel sorunlarına bigâne kalmayan, çözüm amaçlı projelerde aktif yer alan bir aktivist.

Kayseri Kalesi’nde ‘Bellek Kültepe Sergisi’ açıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kültepe Kazı Başkanlığı İş birliği ile 5. Uluslararası Kültepe Toplantısı ve ‘Bellek Kültepe Sergisi’ açılış töreni düzenlendi.

Uluslararası Aşık Seyrani Kültür Ve Sanat Festivali başlıyor

Develi Belediyesi'nin gelenek haline getirdiği ve bu yıl 38.'si düzenlenecek olan Uluslararası Aşık Seyrani Festivali başlıyor.

7.5 milyon yıllık tarih gün yüzüne çıkıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin desteği, Kayseri Müze Müdürlüğü ve Kültür ve Turizm Bakanlığı izni ile Taşhan Maallesi'nde 7.5 milyon yıllık geçmişe ışık tutan kazı çalışmaları yeni lokalitesinde devam ediyor. Çalışmalarla ilgili bilgiler veren Uzman Antropolog Ömer Dağ, 'Yeni çalışma alanımız Türkiye ve Avrupa'da birçok çalışmaya örnek olacak' dedi.

Büyükşehir'in kültür turları, gurbetçilere Kayseri'yi tanıtıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Avrupa'daki Türkler Kayseri Buluşması çerçevesinde, Kayseri'nin tarihi ve doğal güzelliklerini gurbetçilere yönelik kültür turları sürüyor. Yeşilhisar ve İncesu'yu adeta keşfeden gurbetçiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'a teşekkür etti.

Bir hafta bir yazar: Aziz AKBAL

Çocuk yaşlarda yaşadığı yetimlik tecrübesini şiirlerinde sanata dönüştüren bir yazarımız.  Minber’de hitabıyla yetinmeyip herkese seslenmenin kaygısında olan bir imam. Yarım asırlık yaşa merdiven dayasa da eğitimi hayatının merkezine koyan bir eğitimci. Aradan yıllar geçse de dün gibi iletişimi güçlü, mütevazı ve mütebessim bir insan.

Toplam 969 haber.