Eğitim

Kayseri, kayseri eğitim haberleri, erciyes, milli eğitim

Eğitim Haberleri

Türkiye'de bir ilk: Yatak üretiminde kalifiye eleman yetiştirilecek

Kayseri'de Milli Eğitim Bakanlığı ve ORAN Kalkınma Ajansının katkılarıyla yatak üretiminde kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla kurulacak tesis Türkiye'de ilk olacak. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, 'Eğitim müfredatı içerisinde yatak imalatı yapan bir okul bulunmamaktadır. Türkiye'de bir ilk olacak. Öğrencilerimiz vasıfsız olarak girdikleri okuldan vasıflı bir eleman olarak çıkacak' dedi.

ERÜ Eğitim Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eğitim Fakültesi tarafından 17. dönem mezuniyet töreni düzenlendi. Program çerçevesinde 435 öğrenci mezun oldu.

Vali Çiçek: 'ERVA Projesi, eğitim öğretim alanında örnek teşkil edecektir'

Kayseri'de Eğitime Destek Platformu tarafından düzenlenen 'Eğitim Öğretim Müzakeresi' konulu toplantı Vali Gökmen Çiçek başkanlığında yapıldı.

Büyükşehir'in Talas Gençlik Merkezi, YKS'de üstün başarı gösterdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Talas Gençlik Merkezi'nde eğitim görerek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren ve üstün başarıya imza atan 8 öğrenciyle bir araya geldi. Öğrencileri tebrik eden Başkan Büyükkılıç, 'Her birinizle gurur duyuyor başarılar diliyorum' dedi.

Dünya Sıralamasında Erciyes Üniversitesi'nin Büyük Başarısı

Shanghai Ranking Consultancy tarafından hazırlanan '2022 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (ARWU)' sonuçları açıklandı.

Melikgazi personeline 'kişisel verilerin korunması' eğitimi

Melikgazi Belediyesi, çalışan personele yönelik Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK) hakkında eğitim semineri düzenledi.

YKS tercih sonuçları açıklandı

Milyonlarca öğrencinin kaderini belirleyecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları açıklandı. 

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç'tan eğitim zirvesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında 'Eğitim Öğretim Müzakeresi' konulu istişare toplantısına katıldı.

Üniversite harç ücretlerine yüzde 36 zam

 Üniversite tercih döneminin sona ermesiyle 2022-2023 eğitim öğretim yılının harç ücretleri belli oldu.

AGÜ Mimarlık 'tan Uzunyayla Kırsal Çalıştayı

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Mimarlık Bölümü tarafından Almanya'nın RWTH Aachen Üniversitesi ile ortaklaşa Uzunyayla Kırsal Çalıştayı düzenlendi.

Kayseri, 13 üniversiteye ev sahipliği yaptı

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı, Kayseri Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı.

Kayseri Üniversitesi tercih döneminde yeni öğrencilerini bekliyor

Kayseri Üniversitesi 2022 YKS tercih döneminde yeni öğrencilerini bekliyor.

Kütüphaneler şehri Kayseri'ye Büyükşehir'den 9'uncu kütüphane

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri'yi kütüphaneler şehri yapma yönündeki projeleri çerçevesinde Erkilet Kütüphanesi'ni açtıkları müjdesini verdi.

ERÜ Rektörü Çalış, tercih yapacak aday öğrencilere seslendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihlerinin başlaması dolayısıyla aday öğrencilere seslendi. Tercih yapacak olan tüm öğrencileri tebrik eden Rektör Çalış, 'Sizleri, öğrenci ve araştırma odaklı anlayışı ile Kayseri'nin gözbebeği Erciyes Üniversitesi Ailesine katılmaya bekliyoruz' dedi.

KAYMEK 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı kurs kayıtları başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK)'in 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı kurs kayıtları başladı.

LGS yerleştirme sonuçları açıklandı

2022 yılı LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezi sınavda tercih sonuçları MEB tarafından açıklandığı duyuruldu.  

ERÜ Hukuk Fakültesi 15. dönem mezunlarını verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hukuk Fakültesi 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 15. dönem mezunlarını verdi. Program çerçevesinde 288 öğrenci mezun oldu.

Büyükşehir'den üniversite adaylarına ücretsiz tercih danışmanlığı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 'öğrenci dostu' hizmet anlayışıyla düzenlenen 'Üniversite Tanıtım ve Tercih Danışmanlığı Günleri' başladı. Büyükşehir bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi uzmanlarınca öğrencilere tercih süresi boyunca ücretsiz tercih danışmanlığı ve rehberlik hizmeti veriliyor.

Toplam 1765 haber.