Yeşilhisar Haberleri

Yeşilhisar Haberleri

KAYSERİ GEZİ REHBERİ… Soğanlı Ören Yeri nerede ve nasıl gidilir?

Kayseri’de tarihi dokusuyla dikkat çeken, farklı bir atmosfere sahip alanlar yaz gününde vatandaşların akınına uğruyor.

Saray Manastırı’nda temizlik çalışması devam ediyor

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesine bağlı Erdemli Vadisi'nde bulunan Saray Manastırı’nda temizlik çalışmaları devam ediyor. 

Erdemli Vadisi'nin yeni yüzü için temizlik çalışmaları başladı

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde tarihi yapı ve doğa güzelliklerinin bulunduğu Erdemli Vadisi'nin turizme kazandırılması için temizleme çalışmaları başladı. Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü Dursun, 'Çok yakında çok farklı bir Erdemli göreceğiz' dedi.

Yeşilhisar İmar A.Ş.'de ek protokol imzalandı

Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığının yetkili olduğu Yeşilhisar İmar AŞ'de çalışanların ücretlerini iyileştiren bir ek protokol imza altına alındı.

Kapadokya'nın giriş kapısı Soğanlı'da balon uçuşları başladı

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Avrupalı turistler ile birlikte Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Mahallesi'nde bölgenin turizme kazandırılması amacıyla sıcak hava balonu turunu başladı. Başkan Büyükkılıç; Yönümüzü Erciyes'imize, Kayseri'mize çevirdik, şuanda gerçekten harika bir ortam, Soğanlı Vadisi'ndeyiz' dedi.

Başkanlarla Kayserigaz zirvesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi, Develi, Bünyan, Yeşilhisar, Yahyalı ve Tomarza belediye başkanlarıyla birlikte Kayserigaz ile gelecek dönem yapılacak çalışmaların değerlendirildiği toplantı gerçekleştirdi.

Kaza yapan muhtar, ölümden döndü

Kayseri'nin Yeşilhisar İlçesinde meydana gelen trafik kazasında Çadırkaya Muhtarı Hamit Celenay yaralandı. 

Kesmeye kıyamadığı ağaç, ziyaretçi akınına uğruyor

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesine bağlı Keşlik Mahallesi’nde muhtarın kesmeye kıyamadığı kuruyan kayısı ağacı, adeta fotoğraf stüdyosuna dönüştü.

Soğanlı Vadisi’nde sıcak hava balonu heyecanı

 Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesine bağlı Soğanlı Vadisi’nde balon uçuşları devam ediyor. 

Çalıntı otomobil polis ekipleri tarafından bulundu

Kayseri'nin Talas İlçesi'nde çalınan otomobil polis ekipleri tarafından Yeşilhisar İlçesi'nde boş bir arazide bulunarak sahibine teslim edildi.

Yıkılan evin tamirini devlet yapacak

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde Seyfi Batu isimli vatandaşın babadan kalma evi yıkıldı.

Yeşilhisar’da termometreler 41 dereceyi gösterdi

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesi sıcaktan kavruldu. Termometreler 41 dereceyi gösterdi.

Yeşilhisar’da ekonomi toplantısı yapıldı

Yeşilhisar’da ilçe ekonomi toplantısı yapıldı. Toplantıda ilçe ekonomisi adına gelişim sağlayacak projeler konuşuldu.

Büyükşehir'in kültür turları, gurbetçilere Kayseri'yi tanıtıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Avrupa'daki Türkler Kayseri Buluşması çerçevesinde, Kayseri'nin tarihi ve doğal güzelliklerini gurbetçilere yönelik kültür turları sürüyor. Yeşilhisar ve İncesu'yu adeta keşfeden gurbetçiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'a teşekkür etti.

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı'nca Yeşilhisar ve Akkışla ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirilirken 1 kişi de gözaltına alındı.

Soğanlı Ören Yeri'nde artık sıcak hava balonları uçacak

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesi Soğanlı bölgesinde turizmi geliştirmek için başlatılan restorasyon ve yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Sıcak hava balon uçuşlarının da gerçekleştirileceği bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Yakın bir zamanda sıcak hava balonlarının uçuşları gerçekleştirilecek. Bir bütün olarak ele aldığımızda Soğanlı Ören Yeri çok kısa bir sürede inşallah hem daha bir farklı olacak hem de ziyaretçi sayımız artacak dedi.

Stajlarını İtalya'da yaptılar

Yeşilhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, AB Erasmus+ projesi kapsamında stajlarını İtalya’da yaptılar.

Erdemli Vadisi’nde turizm için kollar sıvandı

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesine bağlı Tarihi  Erdemli mahallesinde bulunan 11 kiliseyi ve Manastırı bünyesindebBarındıran Erdemli Vadisi’nde temizleme çalışmaları başladı.

KAYTİD'den Soğanlı tanıtım açılımı

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği (KAYTİD) Başkanı Serdar Sarıçam, "Yeşilhisar ve Soğanlı'yı Kayserili Avrupalı Türklere anlatacağız" dedi. 

MHP'li Özdemir: 'Selahattin Demirtaş teröristtir'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 'Adım Adım 2023' sloganıyla düzenlenen ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantısında İncesu ve Yeşilhisarlı partililerle bir araya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir; Allah izin verirse şanlı ve şerefli Türk askeri, kahraman Mehmetçiğimiz ilk fırsatta Suriye'ye gidecek ve CHP'den umut bulan teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam edecektir. Tezkereye 'hayır' diyen CHP aziz milletimize ne anlatabilecektir? Bugünkü CHP yönetimi Atatürk'ten uzaklaşmış, hasımlarıyla kol kola girmiş, Atatürk ile hiçbir bağı kalmamıştır. Kılıçdaroğlu'nun başında olduğu Cumhuriyet Halk Partisi açık bir milli güvenlik tehdidi haline gelmiştir dedi.

Milletvekili Ersoy, Yeşilhisarlı çiftçilerin sulama sorunlarını DSİ’ye iletti

Kayseri Bağımsız Milletvekili Baki Ersoy, vatandaşlar tarafından kendisine iletilen sulama sorunlarını Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’ne iletti

Sultan Sazlığı Kuş Cenneti’nde ilk defa Akkuyruklu Kız Kușu’nun ürediği gözlemlendi

Kayseri’nin Yeşilhisar, Yahyalı ve Develi sınırlarında bulunan Sultan Sazlığı Kuş Cenneti’nde Akkuyruklu Kız Kuşu’nun ilk defa ürediği gözlemlendi. 

KAYÜ Yeşilhisar MYO'da mezuniyet coşkusu

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Yeşilhisar MYO'dan 2021-2022 bahar döneminde mezun olan öğrencilere törenle diplomaları verildi ve şed kuşatıldı.

İYİ Partili Yücel: “Banliyö tren hattı neden tamamlanmadı?”

 İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Sarıoğlan – Yeşilhisar banliyö tren hattı projesinin neden tamamlanmadığını sordu. 

Soğanlı’da sel, maddi hasara sebep oldu

 Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde etkili olan yağışlar, sele sebep oldu. Bez bebekleriyle meşhur Soğanlı Ören Yeri’nde meydan balçıkla doldu, cami ve bazı evlerin bahçe duvarları yıkıldı. 

Şehit Kübra Doğanay Fen Lisesi’nde ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’ açıldı

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde bulunan Şehit Kübra Doğanay Fen Lisesi’nde ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ açıldı.

Soğanlı Ören yeri, hafta sonu ziyaretleriyle canlandı

Kayseri’de bulunan Soğanlı Ören Yeri hafta sonunun etkisiyle ziyaretçi akınına uğradı.

Sarıoğlan – Yeşilhisar banliyö tren hattı neden bitirilemedi?

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yapımı yılan hikayesine dönen Sarıoğlan – Yeşilhisar banliyö tren hattı projesinin neden tamamlanamadığını açıkladı. Büyükkılıç, “Bir sonraki yerel seçimde tekrar aday olacak mısınız?” sorusunu da cevapladı.

Çukura düşen ineği itfaiye kurtardı

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde yaklaşık 3 metre derinliğindeki su çukuruna düşen inek, itfaiye ekipleri ve kepçe yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı. 

Sultan Sazlığı'nda ilk defa yeşil arıkuşu gözlemlendi

Kayseri'nin Develi, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinin ortasında bulunan ve 300'den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan Sultan Sazlığı Milli Parkı'nda daha önce kaydı tutulmayan ve görüntüsü alınamayan yeşil arıkuşu gözlemlendi.