Talas Haberleri

Talas Haberleri

Büyükşehir'in Talas Gençlik Merkezi, YKS'de üstün başarı gösterdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Talas Gençlik Merkezi'nde eğitim görerek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren ve üstün başarıya imza atan 8 öğrenciyle bir araya geldi. Öğrencileri tebrik eden Başkan Büyükkılıç, 'Her birinizle gurur duyuyor başarılar diliyorum' dedi.

Talas'ta 'Kış Hazırlıkları' Başlıyor

Talas Belediyesi tarafından her yıl 'Talas'ta Kış Hazırlıkları' sloganıyla düzenlenen organizasyon başlıyor. Kışlık gıda ürünlerinin hazırlanmasını içeren organizasyon, bu yıl 20-27 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Talas'ta Sirk Heyecanı

İlklerin belediyesi Talas, bir ilke daha imza atıyor. Talas'ta ilk kez gerçekleştirilecek olan 'Akrobasi Sirki', 20 Ağustos-11 Eylül tarihleri arasında vatandaşlara heyecanlı ve keyifli saatler yaşatacak.

OSB ve Şehir Merkezi Trafiğini Rahatlatacak Projede Çalışmalar Sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndan başlayıp Talas Bulvarı'nda son bulacak şekilde planlanan ana yol projesinde, 15 Temmuz Bulvarı'nın Fatih Sultan Mehmet Bulvarı ile bağlantısını sağlayacak olan kavşakta son aşamaya gelinen çalışmaları inceledi.

Talas'ta İstişare ve Değerlendirme Toplantısı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle ilçede devam eden proje ve yatırımlarla ilgili değerlendirme toplantısı yaptı.

Yamaç Paraşütü Şampiyonası Ödül Töreni ile Sona Erdi

Talas Belediyesi ve Hava Sporları Federasyonu iş birliği ile bu yıl 13.'sü gerçekleşen Ali Dağı Yamaç Paraşütü Türkiye Mesafe Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Talas'tan çiftçiye öğlen kumanyası

Talas Belediyesi, hasadın ardından mahsulünü satmak için silolarda bekleyen çiftçilere kumanya dağıtımı gerçekleştiriyor.

Talas'ın vazgeçilmezi 'Antika Pazarı' hız kesmeden devam

Talas'ın klasikleri listesine adını yazdıran ve her ay vatandaşlardan yoğun ilgi gören 'Antika Pazarı' dolu dolu ve hız kesmeden devam ediyor.

Başkan Yalçın'dan yaz kuran kursu öğrencilerine dondurma ikramı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Mevlana Mahallesindeki İzzet Bayraktar Camii Gençlik Merkezinde Yaz Okulunu tamamlayan öğrencilerle bir araya gelerek dondurma ikramında bulundu.

Talasgücü Espor Kulübü'ne modern merkez

Kayseri'nin ilk lisanslı espor kulübü olan Talasgücü Espor Kulübü'ne modern bir merkez inşa ediliyor.

Talas'ta hasat vakti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Bir karış toprak boş kalmasın' sözünü hayata geçiren Talas Belediyesi, tarımsal çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede Başakpınar Mahallesinde 92 dekar araziye ekilen Siyez Buğdayı, düzenlenen 'Buğday Hasat Şenliği' ile hasat edildi.

Musiki Cemiyeti'nde fasıl icrası

Talas Belediyesi Musiki Cemiyeti, çalışmalarına devam ediyor. Düzenli olarak musiki dersleri yapılan cemiyette Türk müziğine ait eserlerden oluşan fasıl icra edildi.

Ali Dağı'nda yamaç paraşütü heyecanı başladı

Talas Belediyesi tarafından Hava Sporları Federasyonu ile birlikte düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Uzun Mesafe Ligi Ali Dağı ayağında heyecan başladı.

Valorant Turnuvası kayıtları başladı

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Talas Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Espor Valorant Turnuvası kayıtları başladı.

Kazayı bırakıp kavgaya tutuştular

Kayseri'nin Talas ilçesinde meydana gelen trafik kazasının ardından taraflar arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralandı.

Ali Dağı'nda yamaç paraşütü heyecanı

Talas Belediyesi tarafından Hava Sporları Federasyonu ile birlikte düzenlenen Yamaç Paraşütü Uzun Mesafe Ligi'nin son ayağı Ali Dağı'nda yarın başlıyor.

'Huzur, sağlıkla olur'

Talas Belediyesi personeline yönelik olarak sağlıklı yaşam, doğru beslenme ve salgın hastalıktan korunma programı düzenlendi.

Talas'ta Avşar Şenliği rüzgarı esti

Avşar Türkmenleri, Büyükşehir ve Talas Belediyeleri ile Dünya Avşarlar Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen şenlikte bir araya geldi. Programa, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın yanı sıra Dünya Avşarlar Derneği Başkanı Şeref Kocakaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

'Avşar, kendini feda eder ama devletini feda etmez'

Talas Belediyesi, Dünya Avşarlar Derneği ile birlikte 'Türk Tarihi' konulu panel gerçekleştirdi. Türk milletinin geçmişten günümüze kadar yaşadığı dönemlerin anlatıldığı programda Avşar Boyu'na ait bilgiler ve Avşar tarihi de ele alındı.

Başkan Büyükkılıç, Avşar Türkmenleri Şenliği'nde Avşarlarla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ve Talas Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 1'inci Avşar Türkmenleri Şenliği'ne katılarak, Avşarlarla bir araya geldi.

Talas'ta bu pazar 'Maharetli Eller' günü

Kurulduğu günden bu yana vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan 'Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı' yine keyifli bir alışveriş gününe sahne olmaya hazırlanıyor. Her ayın 1. ve 3. pazarı gerçekleşen organizasyon, 19 Haziran Pazar günü el emeği ürün meraklılarını misafir edecek.

Avşar Türkmenleri'nde şenlik heyecanı

Avşar Türkmenleri, Büyükşehir ve Talas Belediyeleri ile Dünya Avşarlar Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenecek şenlikte bir araya geliyor.

Talas'ın tarım ve hayvancılığa desteği sürüyor

Talas Belediyesi'nin tarıma ve hayvancılığa yönelik destekleri artarak devam ediyor. Bu çerçevede başlatılan 'Koyunlarınız bizden üretim sizden' projesi ile Talaslı hayvan besicilerine toplamda 270 adet küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı.

Başkan Yalçın: 'Mahkeme kararını uyguladık'

Talas Belediye Meclisi'nin Ağustos ayı 2. oturumunun ardından açıklamalar yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Mevlana Mahallesindeki devlet okulu arsasının özel okula dönüştürülmesi konusunda kesinleşen mahkeme kararını uyguladıklarını söyledi.

Gençlerle kitap sohbetlerinde gündem 'Aliya İzzetbegoviç'

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın, gençlerde kitap okuma alışkınlıklarını artırmak ve müzakere yeteneklerini geliştirmek amacıyla başlattığı 'Gençlerle Kitap Sohbetleri' programında genç okurlarla Ağustos ayı buluşması gerçekleştirildi. Talaslı gençlerin yanı sıra Bosna Hersek Mostar'dan gelen öğrencilerin de katıldığı programda Aliya İzzet Begoviç ve eserleri değerlendirildi.

Başkan Büyükkılıç'tan başkanlarla Talas'ta istişare zirvesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, öğrenci dostu ve tarih kokan Kayseri'nin yanı başındaki Talas ilçesinde Talas, Melikgazi, Kocasinan ve Hacılar belediye başkanlarının katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Vali Çiçek: “Ali Dağı Yamaç Paraşütü Alanı’nın alt yapı eksikliği giderilecek”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas ilçesinde bulunan Ali Dağı Paraşüt Alanı’nın bütün alt yapı eksikliklerini giderileceğini söyledi. Vali Çiçek incelemelerinin ardından paraşüt atlayışı da gerçekleştirdi.

Kabakcı'dan tesis ziyareti

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı Talas'ta bulunan tesisleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Çalıntı otomobil polis ekipleri tarafından bulundu

Kayseri'nin Talas İlçesi'nde çalınan otomobil polis ekipleri tarafından Yeşilhisar İlçesi'nde boş bir arazide bulunarak sahibine teslim edildi.

Vali Çiçek Ve Başkan Yalçın'dan yatırım turu

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile birlikte ilçede yapımı devam proje ve yatırımlarda incelemelerde bulundu.