Talas Haberleri

Talas Haberleri

Çiftlik minik, sevgi büyük

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Ali Dağı 360'taki Mini Çiftlikte, çocukların hayvanlarla olan arkadaşlıklarına eşlik etti.

Klasik otomobiller Ali Dağı'na çok yakıştı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Erciyes Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Kemal Nakipoğlu ve dernek üyeleriyle Ali Dağı 360 Kafe Yeşil Alan'da buluştu. Birbirinden özel klasik araçların sergilendiği alanda Başkan Yalçın, dernek üyeleri ve aileleriyle sohbet etti.

Talas'ta Hikmet Cıngıllı Anaokulu Açıldı

Mülkiyeti Talas Belediyesi'ne ait Mevlana Mahallesi'ndeki arsa üzerine hayırsever Hatice ve İzzet Bayraktar tarafından yaptırılan Hikmet Cıngıllı Anaokulu, düzenlenen törenle açıldı.

Başkan Yalçın kırsalı adım adım geziyor

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kırsal mahalleleri adım adım geziyor. Her fırsatta kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yalçın, son olarak da Başakpınar ve Çömlekçi'de mahalle sakinleriyle buluştu. Günlük yoğun programın ardından akşam saatlerinde de kırsal mahallelere ziyaretler düzenleyen Başkan Yalçın, her iki mahallede de büyük ilgi gördü.

Melikgazi, öğrencileri sıfır atık konusunda eğitmeye devam ediyor

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi'nin sıfır atık ve geri dönüşüm konusunda referans olduğunu, Bünyan, Develi, Talas ve Melikgazi ilçesinden farklı okulların katıldığı programda 7. sınıf öğrencilerine sıfır atık eğitimi verildiğini söyledi.

Yalçın Başkan istedi, İzzet Bayraktar yaptıracak

Hayırsever İzzet Bayraktar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın girişimleri sonucu ilçeye bir yeni eğitim yuvası daha kazandıracak. Mevlana Mahallesi'nde mülkiyeti Talas Belediyesi'ne ait arsa üzerine yaptırılacak 32 derslikli Anadolu Lisesinin protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

Kayseri Valiliği'nde 2 protokol birden imzalandı

Kayseri'nin Talas ilçesinde hayırsever İzzet Bayraktar tarafından yaptırılacak olan 32 derslik Anadolu Lisesi inşaatı ile Pınarbaşı ilçesinde hayırsever Mustafa Yalçınkaya tarafından yaptırılacak olan Pazarören Köy Enstitüsü Ana Binası'nın restorasyon işine ait protokollerin imza töreni, Kayseri Valiliği Toplantı Salonu'nda yapıldı.

'Eğitim önceliğimiz'

Talas Belediyesi'nin, hayırseverler Hatice ve İzzet Bayraktar ile birlikte yaptırdığı Hikmet Cıngıllı Anaokulu, 24 Eylül Cumartesi günü hizmete girecek.

Yamaçlı, sosyal tesisine kavuştu

Talas Belediyesinin kırsal mahallelere yapımını sürdürdüğü sosyal tesislerden biri daha hizmete girdi. Yamaçlı Mahallesindeki sosyal tesis Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından açıldı.

Çiftçi belediye Talas şimdi de Aspir hasadı yaptı

Talas Belediyesi'nin ilçe tarımına katkıları artarak devam ediyor. Sağladığı tohum desteklerinin yanı sıra buğday ekimi ve hayvan yem bitkisi olarak kullanılan Macar fiği üretimi gerçekleştiren Talas Belediyesi, şimdi de özellikle yağı için ekilen aspir bitkisini, ürettiği mahsuller arasına ekledi. Hasadı yapılan aspirden toplamda 1,5 ton sıvı yağ elde edildi.

Talas Belediyesi bir okulu daha ilçeye kazandırıyor

Talas Belediyesi ve hayırsever Hatice-İzzet Bayraktar iş birliği ile yaptırılan Hikmet Cıngıllı Anaokulu açılışa hazırlanıyor. Bölgede önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan anaokulu, 24 Eylül Cumartesi günü saat 14.00'te yapılacak törenle resmi olarak hizmet vermeye başlayacak.

Talas'ta asfalt çalışmaları hız kesmiyor

Talas Belediyesi yol yapım ve asfalt ekipleri, sonbaharla birlikte asfalt çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu çerçevede ekipler Harman Mahallesinde 5 sokağın asfaltını yeniliyor.

Talas Belediyesi'nden Kızılay'a yeni bina

Yeni yatırımları birbiri ardına ilçeye kazandırmaya devam eden Talas Belediyesi, bu çerçevede yeni Kızılay hizmet binası inşaatını da hızla tamamlıyor.

Bu pazar, başka 'pazar'

Kurulduğu günden bu yana vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan 'Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı' yine çok farklı ve güzel bir hafta sonuna hazırlanıyor. Her ayın 1. ve 3. pazarı gerçekleşen organizasyon, 18 Eylül Pazar günü el emeği ürün meraklılarını misafir edecek.

Motosiklet yoldan geçen yayalara çarptı: 3 yaralı

Kayseri'nin Talas ilçesinde motosikletin yoldan geçen yayalara çarpması sonucu meydana gelen kazada, 1'i ağır 3 kişi yaralandı.

Büyükşehir Meclisi'nden 6 ilçeye toplam 503 milyon TL'lik ek bütçe

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı'nın ikinci birleşimi, Başkan Vekili Mehmet Savruk başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 16 maddelik gündem karara bağlanırken, Akkışla, Yahyalı, Talas, Develi, Pınarbaşı ve Melikgazi ilçe belediyelerine toplam 503,5 milyon TL'lik ek bütçe verilmesi kararlaştırıldı.

Başkan Yalçın'dan kırsala müjde üstüne müjde

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, aylık olarak gerçekleştirilen muhtarlar toplantısında kırsal mahallelere müjde üstüne müjde verdi. Başkan Yalçın, kırsala yapılan çalışmalara yenilerinin ekleneceğini belirterek, eğitimden çevreye, sosyokültürel faaliyetlerden altyapıya birçok alandaki projeleri açıkladı.

‘Gençlerle Kitap Sohbetleri’nin Eylül ayı programı gerçekleştirildi

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından başlatılan ve her ay gençlerle farklı bir kitap tahlilinin yapıldığı ‘Gençlerle Kitap Sohbetleri’nin Eylül ayı programı gerçekleştirildi. 

Gençlerle Kitap Sohbetleri'nde 'Türk Devlet Felsefesi' konuşuldu

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından başlatılan ve her ay gençlerle farklı bir kitap tahlilinin yapıldığı 'Gençlerle Kitap Sohbetleri'nin Eylül ayı programı gerçekleşti. Bu ayki programda katılımcı olarak Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de yer aldı.

Talas personeline uyuşturucuyla mücadele semineri

Talas Belediyesi personeline uyuşturucuyla mücadelede kurum ve vatandaşların etkin katılımlarının sağlanması amacıyla narkorehber semineri verildi.

Başkan Yalçın'dan Başakpınarspor'a destek

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Süper Amatör Kulübü A Grubu'nda mücadele eden ilçe kulüplerinden Başakpınarspor'un sezon açılışını gerçekleştirerek başarılar diledi.

Akrobasi Sirki iz bıraktı

Talas Belediyesi tarafından düzenlenen Akrobasi Sirki, heyecanlı ve keyifli gösterileri ile zihinlerde iz bıraktı. Her akşam tamamen dolu salonda gösteriler gerçekleştiren ve büyük beğeni toplayan Akrobasi Sirki, özellikle çocuklara unutulmaz anlar yaşattı. 20 Ağustos'ta başlayan ve 11 Eylül'e kadar süren Akrobasi Sirki'ni yaklaşık 18 bin kişi izledi.

Kahramanmaraşlılar Ali Dağı 360'ta buluştu

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın önemli projeleri arasında yer alan Ali Dağı 360 Yürüyüş Parkuru ve Kafe Projesi ilçede ve şehirde yaşayanların dinlenip eğleneceği bir merkez haline geldi.

Başkan Palancıoğlu: 'Güvenli ve seri ulaşım için alternatif yollar açıyoruz'

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Talas Caddesi ile Aşık Veysel Bulvarı arasında daha seri, güvenli bir şehir içi trafik akışını sağlamak için yeni bir yol açılacağını söyledi.

Melikgazi’de trafiği rahatlatacak alternatif yol çalışması

Talas Caddesi ile Aşık Veysel Bulvarı arasında şehir içi trafik akışını rahatlatmak için 20 metre genişliğinde yeni bir yol açılacak. 

Palancıoğlu: 'Güvenli ve seri ulaşım için alternatif yollar açıyoruz'

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Talas Caddesi ile Aşık Veysel Bulvarı arasında daha seri, güvenli bir şehir içi trafik akışını sağlamak için yeni bur yol açılacağını söyledi.

İster yürü ister bisiklet sür, bu parkurun keyfini sür

Talas Belediyesi tarafından Yenidoğan Mahallesi'nde yapımı tamamlanan kompleks, yaz boyu vatandaşların keyifli vakit geçirmesine imkan sağladı.

MHP'li Özdemir: 'Millet size iktidar yetkisi verecek mi ki siz utanmadan birilerine bakanlık verme vaadinde bulunuyorsunuz'

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Kayseri İl Teşkilatı 'Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma' toplantılarını Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar ilçeleri ile tamamladı. Toplantıda konuşan MHP Genel Başkanı İsmail Özdemir, Millet size iktidar yetkisi verecek mi ki siz utanmadan kalkıp sağda solda birilerine bakanlık verme vaadinde bulunuyorsunuz' dedi.

Sonbahar serinliğinde Antika Pazarı

Talas Belediyesi klasikleri arasında yer alan Antika Pazarı, 11 Eylül Pazar günü yine antika satıcıları ile antika severlerin buluşmasına sahne olacak.

Talas'ta kadınlara özel bağlama kursu

Talas Belediyesi Musiki Cemiyeti tarafından kadınlara özel olarak düzenlenen bağlama kursuna kayıtlar başladı.