Kto Haberleri

Kto Haberleri

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, gazetemizi ziyaret etti

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan Kayseri Ticaret Odası Seçimleri öncesi, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ve meslek komitesi üyeleri Yenidoğan Mahallesi’nde bulunan Matbaacılar Sitesi esnaflarını ziyaretleri kapsamında gazetemizi de ziyaret ettiler.

ERÜ'nün, olumsuz rektör imajı sergileyen tiyatroyu yasaklaması Baro'nun tepkisine yol açtı

Oyuncularının Kayseri Barosu avukatlarının olduğu ‘Kaç Baba Kaç’ tiyatro oyununun, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) seminer salonunda, oyunda geçen olumsuz bir rektör karakterinin sergilenmesinden dolayı yasak getirildiği iddia edildi. Kayseri Barosu’ndan yapılan açıklamada ise üniversite hedef alınarak “Komedi oyununu engelleyen yasakçı zihniyeti kınıyoruz” açıklaması yapıldı.   

KTO'da iki adaylı seçim heyecanı

Kayseri Ticaret Odası’nda (KTO) seçim heyecanı başladı. Olağan genel kurul öncesi şimdilik 2 isim adaylığını açıkladı. Seçimde mevcut başkan Ömer Gülsoy ile Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Kayseri Şubesi Başkanlığı'ndan istifa eden Ali Özcan yarışacak. 

Ahmet Bahçecigil; “Bağımsız Adaylar KTO’ya katkı sağlayacak”

Kayseri Ticaret Odası (KTO) seçimlerinde 24’üncü komite bağımsız adayı Ahmet Bahçecigil, sektör temsilcileriyle bir araya gelerek düzenlenen toplantı ile sektörel sıkıntıları dinledi.

Kayseri'de Anadolu Mobilya Fuarı'nın tanıtımı yapıldı

Kayseri'de 5-9 Ekim tarihleri arasında Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenecek olan Anadolu Mobilya Fuarı'nın (ANAMOB) tanıtımı yapıldı.

Gülsoy: 'Borçsuz odayız'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, göreve geldikleri 4.5 yıllık süre içerisinde odanın üye sayısında artışlar kaydettiklerini belirterek, Bu sayının artması Kayseri ticaretinin gelişiminde önemli mesafeler sağladı. Bu süre içerisinde üye sayısında 25 bine yaklaştık. Odanın üyesinin artması Kayseri ticaretinin de arttığına yöneliktir' dedi.

Rektör Altun, Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç'ı Ziyaret Etti

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç, ERÜ ve KAYÜ rektörleri ile bir araya geldi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü olarak yeniden atanan Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ve Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) yeni Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ile bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, rektörlük mazbatasını aldı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü olarak yeniden atanan Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, rektörlük mazbatasını aldı.

ERÜ Rektörü Fatih Altun, Rektörlük mazbatasını aldı

Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla Erciyes Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fatih Altun, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nda düzenlenen törende Rektörlük mazbatasını aldı.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Rektörlük Mazbatasını aldı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Fatih Altun, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'nda düzenlenen törende Rektörlük mazbatasını aldı.

Açıkhava Reklamcıları 22 Eylül'de Kayseri'de

Açıkhava Reklamcılar Derneği, endüstriyel reklamcılık sektörünü tanıtmak ve sektörü bilgilendirmek maksadıyla 22 Eylül Perşembe günü Ticaret Odası Salonunda bir seminer düzenliyor.

Yumurta fiyatlarında artış

Son dönemlerde birçok sektörde yaşanan fiyat artışı yumurtaya da yansıdı. Kayseri’de yumurta üreticilerinden alınan bilgiye göre duble yumurtanın tanesi 1,85 liraya, beyaz dublenin fiyatı 1,77 liraya yükseldi. 

Orta Anadolu'nun girişimcilik ekosistemine yeni bir aktör: 'Start in Sivas Girişimci Destek Maratonu'

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), 2022-2023 Yılı Kalkınma Ajansları 'Genç İstihdamı' teması çerçevesinde Cumhuriyet Teknokent ve Sivas İŞGEM ile yürüttüğü iş birliği sonucunda, girişimcilik ekosistemini geliştirmek amacıyla yeni bir maratona başlıyor.

Ali Özcan, KTO adaylığını açıkladı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Kayseri Şubesi Başkanlığı'ndan istifa eden Ali Özcan, 1 Ekim 2022 tarihinde seçime gidecek olan Kayseri Ticaret Odası'nın (KTO) Yönetim Kurulu Başkanlığı için aday olduğunu düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Özcan konuşmasında, 'Kayseri'yi yeniden ticaretin başkenti yapmak için aday oldum' dedi.

Türk ev aletleri devinden 120 ülkeye ihracat

1972 yılında Kayseri'de kumbaralı telefon üretimiyle sektöre adım atan ve sonraki yıllarda gelişimini sürdüren Kumtel, e-ihracat platformu TurkishExporter ile yeni pazarlarda birçok müşteriye ulaşırken, bugün 120'den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

ERÜ'de Prof. Dr. Özkan rektör yardımcısı olarak atandı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oktay Özkan, rektör yardımcısı olarak atandı.

Rıza Çalımbay: 'Deplasmanda nasıl oynanması gerekiyorsa o şekilde oynadık'

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Önemli olan galibiyetti ve 3 puandı. Onu da hak ederek aldık. Maçın başından sonuna kadar çok iyi bir şekilde mücadele eden bir takımımız vardı. Mücadelenin dışında tabii ki atak da yaptık. Çok iyi defans da yaptık. Deplasmanda nasıl oynanması gerekiyorsa o şekilde oynadık dedi.

ERÜ rektörlüğüne Fatih Altun, görevi Mustafa Çalış’tan devraldı

Erciyes Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fatih Altun görevi Prof. Dr. Mustafa Çalış’tan devraldı.

Yeniden atanan Rektör Karamustafa’dan açıklama

 Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa yeniden atandı.

KAYÜ Rektörlüğüne Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa yeniden atandı

Kayseri Üniversitesi Rektörlüğüne 2022/475 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa yeniden atandı.

ERÜ Rektörü değişirken, Kayseri Üniversitesi rektörü yeniden atandı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Erciyes Üniversitesi (ERÜ) rektörü değişirken Kayseri Üniversitesi rektörü ise yeniden atandı.

Sivas'ta silajlık mısır hasadı yapıldı

Sivas'ta 'Silajlık Mısır Tarla Günü' etkinliği düzenlendi. Programda Vali Yılmaz Şimşek ve AK Parti Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz da traktöre binip hasat yaptı.

KTO'ya ikinci aday

1 Ekim 2022 tarihinde seçime gidecek olan Kayseri Ticaret Odası'nın (KTO) Yönetim Kurulu Başkanlığı için Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri Şube Başkanlığı'ndan istifa eden Ali Özcan da aday olacağını açıkladı.

Sektörün kalbi Kayseri Şeker'de attı

2022-2023 kampanya dönemi öncesinde şeker sektörünün temsilcileri Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim Yumaklı başkanlığında bir araya geldi. Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay'ın ev sahipliğinde, Kayseri Şeker'de gerçekleşen toplantıda, pancar tarımı ve şeker sektörünün bugünü ve yarınına yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.

Çağdaş Atan: 'Taktiksel anlamda doyurucu bir maç oldu'

Kayserispor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, Antalyaspor galibiyetinin ardından, 'Taktiksel anlamda doyurucu bir maç oldu' dedi.

Migrende 'atak' uyarısı

Acıbadem Kayseri Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Hatice Köse Özlece migren ile ilgili verdiği bilgilerde, 'Migren tanısı konulduktan sonra ayda 4'ün üzerinde atak yaşıyorsanız, kesinlikle doktora başvurun' dedi. Migrenin toplumda fazla görülen bir hastalık olduğunu söyleyen Doç. Dr. Özlece, migrenin daha çok gençlerde görüldüğünü ifade etti.

Göğüs Hastalıkları polikliniklerine başvurular çoğaldı

Son dönemlerde Göğüs Hastalıkları polikliniğine yapılan sık başvuru nedenlerinden birisinin göğüs ağrısı olduğunu söyleyen Özel Tekden Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Fatma Özdemir, “Covid ile birlikte hastalarımız biraz daha panik yaşamaya başladı.

KTO'da 'E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı' düzenlendi

Kayseri Ticaret Odası tarafından 'E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı' düzenlendi. Konferansta konuşan Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 'Dünyanın en kıymetli iş arazisi olan internet avuçlarımızın içerisinde' dedi.