Kayso Haberleri

Kayso Haberleri

Kayseri'de Anadolu Mobilya Fuarı'nın tanıtımı yapıldı

Kayseri'de 5-9 Ekim tarihleri arasında Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenecek olan Anadolu Mobilya Fuarı'nın (ANAMOB) tanıtımı yapıldı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı KAYSO'da sanayicilerle bir araya geldi

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Kayseri Sanayi Odası'nı ziyaret ederek, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüş alış verişinde bulundu.

Kayseri'nin ihracatı ilk 7 ayda yüzde 17,6 arttı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci, kentte yapılan ihracatın ilk 7 ayda yüzde 17,58 oranında artmasına ilişkin olarak, Kayıplarımızı yeni pazarlar kazanarak ve katma değerli ihracatla telafi etmeye çalışacağız dedi.

KAYSO Meclis Başkanı Özkaya yamaç paraşütü ile uçtu

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Başkanı Abidin Özkaya, yamaç paraşütü ile uçuş gerçekleştirerek, kenti gökyüzünden izledi.

Başkan Büyüksimitci: '1 Ekim'de yapılacak oda seçiminde yeniden adayız'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Ağustos Ayı Meclis Toplantısı'nda yaptığı açıklamasında, '1 Ekim'de yapılacak oda seçiminde yeniden adayız' dedi.

Kayserili sanayiciler GES yönetmeliğinde değişiklik istiyor

Kayseri iş dünyası; Güneş Enerji Sistemi (GES) Yönetmeliğindeki yapılan değişikliği istişare toplantısı ile değerlendirdi. KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci ile KTO Başkanı Ömer Gülsoy ortak yaptığı değerlendirmede, tüketim fazlasının Yenilenebilir Enerji Kaynakları Teknoloji Eğitim Merkezi'ne (YEKTEM) aktarılmasının yatırımcıları finansal anlamda zorlayacağını, sanayicilerin bu şekilde önünün kesilmesinin doğru olmadığın ifade etti.

KAYSO Başkanı Büyüksimitci: '2023 yılında 5 milyar dolarlık ihracat hedefini yakalama şansımız var'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, '2023 yılında 5 milyar dolarlık ihracat hedefini yakalama şansımız var' dedi.

Başkan Büyüksimitci: 'Finansa erişimin kolaylaştırılması sanayinin çarklarının dönmesi için önemli'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Temmuz ayı Meclis Toplantısı'nda yaptığı açıklamasında, şirketlerin finansa erişiminde sorun yaşadıklarını söyleyerek, 'Finansa erişimin kolaylaştırılması sanayinin çarklarının dönmesi için önemli' dedi.

Başkan Büyüksimitçi: 'Sanayicinin önemini her geçen gün daha iyi anlıyoruz'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın'ı ziyaretinde her geçen gün sanayicilerin öneminin anlaşıldığını belirtti ve sanayiciye hizmet etmenin büyük bir şeref olduğunu söyledi. Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın da görevleri süresince en verimli şekilde hizmet edeceklerini belirtti.

Başkan Büyükkılıç'tan KAYSO'ya 'tebrik' ziyareti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları ile birlikte Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci'yi ziyaret ederek, 2021 İstanbul Sanayi Odası (İSO) En İyi İlk 500 şirket arasına giren odaya üye 18 firmayı tebrik etti.

İSO İlk 500'de 18 KAYSO üyesi firma yer aldı

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl gerçekleştirilen Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2021 araştırma sonuçları açıklandı. Bu sonuçlara göre 2021 yılı İSO ilk 500 listesinde 18 KAYSO üyesi firma yer aldı. Listede Mega Metal ilk sırada yer alırken, Kayseri Şeker ikinci, HES Hacılar ise üçüncü sırada yer aldı. Geçen yıl bu listede olmayan Şirikçioğlu İplik, İpek Mobilya ve Coreal Alüminyum bu sene ilk 500'e giren firmalarımız arasında yer aldı.

Vali Çiçek: 'İşsiz gençleri istihdam eden sanayiciler suçla mücadelede bize destek oluyor'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda konuşan Vali Gökmen Çiçek, sanayicilerin suçla mücadelede işsiz gençlere istihdam sağlayarak destek olduklarını söyleyerek, 'Suçu önlemek için Kayseri'yi Türkiye'nin en fazla kamerası olan şehri yapacağız' dedi.

Antakya TSO'dan KAYSO'ya ziyaret

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, komite üyeleri ve işadamlarından oluşan heyet Kayseri Sanayi Odası'nı (KAYSO) ziyaret etti.

Tacikistan Heyetinden KAYSO'ya ziyaret

Tacikistan Sughd Bölgesi Valisi Rajabboy Ahmadzoda, Tacikistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ashrafjon Gulov ve beraberindeki heyet Kayseri Sanayi Odası'nı (KAYSO) ziyaret etti.

Finlandiya Kayseri Fahri Konsolosluğu açıldı

Finlandiya Kayseri Fahri Konsolosluğu, Kayseri Sanayi Odası'nda (KAYSO) düzenlenen törenle açıldı. Açılışta konuşan Finlandiya Ankara Büyükelçisi Ari Maki, 'Türkiye ile Finlandiya ilişkisi tarihteki rekoruna ulaşmıştır' dedi.

Başkan Büyüksimitci: 'Annelik, hiçbir değerle kıyaslanamayacak bir duygudur'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Anneler Günü nedeni ile yaptığı açıklamada, 'Annelik, karşılıksız ve koşulsuz bir sevgiye dayanan, hiçbir değerle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygudur' dedi.

Büyüksimitci: 'Bayramın tüm insanlığa birlik ve beraberlik getirmesinin temenni ediyorum'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Ramazan Bayramı dolayısı ile yazılı bir açıklama yaparak, bayramın ülkemiz başta olmak üzere tüm insanlığa birlik, beraberlik, huzur ve sağlık getirmesi temennisinde bulundu.

Büyüksimitci: 'Savaş başta enerji başta olmak üzere ülkemizi etkiliyor'

Kayseri Sanayi Odası Başkanı (KAYSO) Mehmet Büyüksimitci, Rusya-Ukrayna savaşının tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye'yi de etkilediğini söyleyerek, 'Özellikle gıda tedariki konusunda kendi kendine yetebilme olan ülke konusunda ciddi politikalar geliştirmeliyiz' dedi.

Macaristan Büyükelçisinden KAYSO'ya ziyaret

Macaristan Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, Türk-Macar İşadamları Derneği Başkanı ve Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz ve beraberindeki heyet, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci'yi makamında ziyaret etti.

Başkan Büyüksimitci: 'Türkiye'nin Barış Yanlı Politikası Tüm Dünyadan Takdir Topluyor'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) mart ayı meclis toplantısı video konferans sistemi üzerinden gerçekleştirildi.

Kayseri tarihinin en yüksek Şubat ayı ihracat rakamına ulaşıldı

Şubat ayı dış ticaret verilerini değerlendiren KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Şubat ayında ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,43 artışla 311 milyon 163 bin dolar olarak gerçekleştiğini söyledi.

Başkan Büyüksimitci'den '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' Mesajı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, yazılı bir açıklama yaparak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Başkan Büyüksimitci: 'İhracatımızı artırarak ülkemizi daha da büyüteceğiz'

2021 yılı büyüme rakamlarını ve ocak ayı ihracat rakamlarını değerlendiren Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 'İhracatımızı daha fazla artırarak ülkemizi istikrarlı bir şekilde büyütmeye devam edeceğiz' dedi.

'Kayseri E-Ticaret Ve E-İhracat Danışmanlık Ofisi' Proje sözleşmesi imzalandı

2021 yılı Üreten Şehirler Programı kapsamında Kayseri Ticaret Odası'nın (KTO) başvuru sahibi olduğu ve Kayseri Sanayi Odası'nın (KAYSO) proje ortağı olduğu Kayseri E-Ticaret ve E-İhracat Danışmanlık Ofisi Projesinin sözleşme imza töreni gerçekleştirildi.

KAYSO Başkanı Büyüksimitci'den, Kayseri OSB Başkanı İmamoğlu'na ziyaret

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu'nu ziyaretinde Kayseri OSB'nin Türkiye'nin en büyük ve örnek organize sanayi bölgesi olduğunu söyledi.

Büyüksimitci, 'Mimarsinan OSB bizim gözbebeğimiz'

Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi 173. Müteşebbis Heyet Toplantısı Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Mimarsinan OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Mehmet Büyüksimitci Başkanlığında Kayseri Sanayi Odası'nda yapıldı.

Büyüksimitci: 'Doğalgaz ve elektrik kesintisi ciddi üretim kaybına neden oldu'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci, organize sanayi bölgesindeki elektrik ve doğalgaz kesintisinin ciddi bir üretim kaybına neden olduğunu söyleyerek, Üretim ve ihracatın geleceği için enerji arz güvenliği biran önce sağlanmalıdır dedi.

KAYSO Ocak ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Ocak Ayı Meclis Toplantısı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: 'Maraş açılımı KKTC ekonomisine büyük potansiyel ekledi'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kayseri ziyaretlerinde Kayseri Sanayi Odası'nda (KAYSO) sanayicilerle buluştu. Tatar yaptığı konuşmasında 'Maraş açılımı KKTC ekonomisine büyük potansiyel ekledi' dedi.