Kayseri Valiliği Haberleri

Kayseri Valiliği Haberleri

Hacılar’da bulunan jeotermal kaynak sahası, ihale edilecek

Kayseri Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Hacılar’da bulunan jeotermal kaynak sahasına ilişkin ilanı, Resmî Gazete’de yayımlandı.

Hacılar’da bulunan jeotermal kaynak sahası, ihale edilecek

Kayseri Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Hacılar’da bulunan jeotermal kaynak sahasına ilişkin ilanı, Resmî Gazete’de yayımlandı.

Bakan Muş, Kayseri Valiliğini ziyaret etti

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'i makamında ziyaret etti.

Kayseri’de ‘Kan Bağışı Kampanyası’ düzenleniyor

Kayseri Valiliği ve Türk Kızılay'ı işbirliğinde halkın kan bulma noktasında yaşadığı sıkıntılara son vermek ve ülkedeki kan ihtiyacına gönüllü kan bağışçılarıyla katkı sağlamak amacıyla ''25’inci Kan Bağışı Kampanyası'' düzenleniyor. 

Erdemli ve Soğanlı Vadisi eserleri için çalışmalar başladı

Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Müze Müdürlüğü başkanlığında, medeniyetlerin yaşadığı, çok sayıda kilise ve peri bacasının bulunduğu Erdemli ve Soğanlı Vadisi eserleri için çevre düzenleme, arkeolojik kazı ve temizlik çalışmaları başlatıldı.

Valilik ve Büyükşehir'den Tarihi İncesu Arasta Çarşısı'na Kayseri'ye Özgü dokunuş

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliği'nin el birliği ile kentin turizm değerlerini tüm dünyaya tanıtma girişimleri sürüyor. Büyükşehir, Arasta Çarşısı'nda cephe iyileştirme ve restorasyon çalışmaları yaparken, KAYMEK de tarihi çarşıda Kayseri'ye özgü ürünlerin satışa sunulacağı satış ofisi ile yerini aldı.

İl hayvanları koruma kurulu toplantısı yapıldı

2022 yılı I. dönem İl Hayvanları Koruma Kurulu; Kayseri Valiliği Toplantı salonunda Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç Başkanlığında ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla toplandı.

Bakanlar Nebati ve Akar'dan Kayseri Valiliği'ne ziyaret

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'i ziyaret etti.

Kayseri'de diyabet hastası çocukların yüzü güldü

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Kayseri Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Diyabet Tip 1 hastası çocuklara iğnesiz şeker ölçüm cihazı dağıtım törenine katıldı. Başkan Büyükkılıç, 'Böyle bir çalışmanın paydaşı olmayı bizler de bir onur vesilesi olarak biliyoruz' dedi.

Vali Çiçek Develi'de incelemelerde bulundu

Kayseri Valiliğine atanan Vali Gökmen Çiçek Develi İlçesini ziyaret etti.

Göreve başlayan Vali Çiçek: “Beni sürekli sokaklarda, halkın içinde göreceksiniz”

 Afyonkarahisar Valiliğinden Kayseri Valiliğine atanan Gökmen Çiçek, görevine başladı. Vali Çiçek’in ilk mesajı, “Beni sürekli sokaklarda, halkın içinde göreceksiniz” oldu. 

Vali Çiçek: 'Sadece Kayseri Valisi değil Kayseri'nin bir evladı olmaya geldim'

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valiliğinden Kayseri Valiliği görevine atanan Gökmen Çiçek, kendisine yapılan karşılama töreninde yaptığı açıklamasında, 'Kayseri'ye vali olmaya değil, Kayseri'nin evladı olmaya geldim' dedi.

Kayseri Valisi olan Çiçek, eski görev yerinden böyle uğurlandı

Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Kayseri Valiliğine atanan Afyonkarahisar Valisi Gökmek Çiçek, bugün binlerce Afyonkarahisarlı’nın katıldığı törenle şehirden ayrıldı. Çiçek, akşam saatlerinde Kayseri’de olacak. 

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek oldu

 Valiler kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameye göre, 20 ilin valisi değişti. Buna göre Kayseri Valisi Şehmus Günaydın Mülkiye Baş Müfettişi olurken, Kayseri Valiliğine ise Afyon Valisi Gökmen Çiçek atandı.

Kayseri'de protokol bayramlaştı

Kayseri'de protokol üyeleri, Kayseri Valiliği tarafından düzenlenen programda bayramlaştı.

Kayseri'de afet bilinci artırılıyor

Kayseri'de, AFAD İl Müdürlüğü tarafından Kayseri Valiliği çalışanlarını bilgilendirmek amacıyla 'deprem anı' ve 'tahliye' tatbikatı yapıldı.

AFAD deprem bilinci için sahada

Kayseri’de 1-7 Mart Deprem Haftasında birçok kurum vatandaşları depremle ilgili bilinçlendirmek için stat kurdu. Kayseri Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) vatandaşlara deprem anında neler yapılması gerekildiğini sergilerle ve diyalog halinde bulunarak bilgilendirme yaptı.

MHP’den 'aktif işgücü'teşekkürü ‘

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR Kayseri İ Müdürlüğü ve Erciyes Anadolu Holding arasında imzalanan ‘Aktif İşgücü’ protokolünden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Protokolden Kepez çıkarması

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın; Kepez Mahallesinde yürütülen çalışmalarda ve Kayseri Valiliğinin katkılarıyla Talas Belediyesi tarafından yaptırılan 24 derslikli ortaokulda incelemelerde bulundu.

Eylem Çakmaz: 'İnsan hakları reddedilmez ve vazgeçilmezdir'

Kayseri Valiliği tarafından 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Erciyes Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Eylem Çakmaz, 'İnsan hakları reddedilmez ve vazgeçilmezdir' dedi.

Büyükkılıç: '183 Ülkeye ihracat yapan bir Kayseri bizi sevindiriyor'

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin 183 ülkeye ihracat yapan bir şehir olduğunu belirterek, “Bu da bizi keyiflendiriyor, sevindiriyor” dedi.

Kayseri Valiliği'nden 'Dolandırıcılık' uyarısı

Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada, Vali Şehmus Günaydın'ın ve valilikte görevli kamu görevlilerinin isimlerinin kullanılarak hesaplara para yatırılmak istenildiğini belirtilerek, vatandaşların ve iş adamların bu kişilere itibar etmemesi gerektiği bildirildi.

'Böyle giderse kısıtlama getirilebilir'

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, korona virüs tedbirleri kapsamında semt pazarında denetimlerde bulundu. Açıklama yapan Vali Günaydın, "Düğünlerle ilgili çok ciddi riskler var. Böyle devam ederse düğünlerle ilgili kısıtlamalar getirilebilir, onu net ifade edeyim. Bu da istediğimiz bir sonuç değil" dedi.

 Günaydın: 'Bayramdan sonra yeni tedbirler almak zorunda kalmayalım'

Kayseri Valiliği tarafından düzenlenen programda kent protokolü bayramlaştı. Burada açıklamalarda bulunan Vali Şehmus Günaydın; bayram sürecinde vakaların artmaması için maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasının önemine değinerek; 'Şimdiden vatandaşlarımızın göstereceği hassasiyete teşekkür ediyorum. Bayramdan sonra yeni tedbirler almak zorunda kalmayalım. Bayram süresince kurallara uyalım, bayramımızı da güzel bir şekilde yaşayalım inşallah' dedi.

18 yaş altı çocuk ve gençlerin yolculuklarda veli bulunması şartı kaldırıldı

Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada; "18 yaş altındaki çocuk ve gençlerimizin şehir içi ve şehirlerarası seyahatlerinde yanlarında veli/vasisi bulunması şartının kaldırılmasına, bu kapsamdaki çocuk ve gençlerimizin, karayolu, demiryolu, deniz veya hava yolu ile yapacakları seyahatlerin ilgili mevzuat hükümleriyle belirlenen (pandemi süreci öncesinde olduğu şekliyle) esaslar çerçevesinde yapılmasına karar verilmiştir" denildi.

Rezervasyon yapmış olan turistler, hafta sonu kısıtlamasında muaf sayılacak

Kayseri Valiliği tarafından, hafta sonu YKS sınavı dolayısıyla uygulanacak olan kısıtlama ile ilgili yeni bir düzenleme yapılarak, rezervasyon yaptırmış olan turistlerinde kısıtlamadan muaf olacağı belirtildi.

Düğünlerde Uygulanacak Tedbirler Açıklandı

Kayseri Valiliği tarafından, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun "Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler" için aldığı yeni kararlar açıklandı.

Kayseri Valiliğ'nden sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili açıklama

Kayseri Valiliği'nden Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Sırasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili olarak açıklama yapıldı.

65 yaş üzeri ve 18 yaş altı vatandaşlar sokağa çıkabilecek

Kayseri Valiliğinden 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma uygulamasının kaldırılması ile ilgili açıklama yapıldı.

'Ziyaretleri erteleyelim'

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri'de son bir haftadaki Korona virüs vakalarının artışının ziyaretler nedeniyle olduğunu duyurarak, ziyaretleri erteleme uyarısında bulundu.