Kayseri Son Dakika Haberleri

Kayseri Son Dakika Haberleri

Sarraf İhsan Gülderdi: Merkez Bankasının faiz düşürmesi dövizde artışa neden oldu

Merkez Bankasının faiz oranını sabit tutması bekleniyordu. Faiz düşürme dövizde artışa neden oldu” dedi.

Semt pazarında sebze ve meyve fiyatları

Kayseri’de mutfak alışverişi için vatandaşlar mahalle aralarında kurulan semt pazarlarının yolunu tutuyor. Sebze ve meyve fiyatları ise alım gücüne bağlı olarak ne satıcıyı ne de tüketiciyi memnun ediyor. 

Narkotik ekiplerinden uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı

Niğde'de polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 2 uyuşturucu taciri yakalandı.

Limuzin ile Paris'ten memleketine geldi

Fransa'nın başkenti Paris'te yaşayan Kayserili Samet Bostancı, satın aldığı limuzinle 4 bin kilometre uzaklıktaki memleketine gelerek çocukluk hayalini gerçekleştirdi.

Büyükkılıç'tan Türkiye Ve Avrupa'nın en büyük karma AVM'si KUMSmall'a ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 1 milyon 500 bin metrekare açık, 900 bin metrekare kapalı alana kurulan 302 bin metrekare satış alanında 400 adet mağaza ve 6 bin araçlık otoparkıyla Türkiye ve Avrupa'nın en büyük karma projesi KUMSmall'u ziyaret ederek, buradaki esnaflar ile buluştu.

Jeoloji Mühendisi Özdemir: “Olası bir depremde 2008 öncesi binalara dikkat”

 Türkiye’nin tamamının deprem bölgesi olduğunu belirten Kayseri Jeoloji Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Mustafa Umut Özdemir, Kayseri’nin de üzerinde bulunduğu fayın büyük depremler üretebileceğini söyledi.

Kayseri'de Müdürler Ali Dağı'ndan uçtu

‘Gökler Çiçek Açıyor’ projesi kapsamında Kayseri Ali Dağı Yamaç Paraşütü etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Böylece Kayseri’de görev yapan müdürler yamaç paraşütü yaptı.

Özhaseki: “Ankara-Niğde Otoyolu’nun, Kırşehir-Kayseri bağlantısının yol işaretlemeleri tamamlandı”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Ankara-Niğde Otoyolu’nun, Kırşehir-Kayseri bağlantısının yol işaretlemelerinin tamamlandığını duyurdu. 

Develi'de 5 yıl süren arazi toplulaştırmada başarı sağlandı

Kayseri'nin Develi İlçesinde 2018 yılında başlanılan 'Arazi Toplulaştırılması' 21 köyde 400 bin dönüm araziyi ve 21 bin 500 çiftçi kapsarken ihale bedeli 25 milyon TL olduğu bildirildi.

Afrika'dan Kayserispor'a dua

Kayserili bir hayırseverin bakımını üstlendiği Afrikalı minikler, Kayserispor için binlerce kilometre uzaklıktan dua gönderdi.

Tabancayla vurulan şahıs yaralandı

Kayseri'nin Melikgazi İlçesi'nde tabancayla vurulan şahıs yaralandı.

Türkiye'de bir ilk: Yatak üretiminde kalifiye eleman yetiştirilecek

Kayseri'de Milli Eğitim Bakanlığı ve ORAN Kalkınma Ajansının katkılarıyla yatak üretiminde kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla kurulacak tesis Türkiye'de ilk olacak. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, 'Eğitim müfredatı içerisinde yatak imalatı yapan bir okul bulunmamaktadır. Türkiye'de bir ilk olacak. Öğrencilerimiz vasıfsız olarak girdikleri okuldan vasıflı bir eleman olarak çıkacak' dedi.

O Camiyi Hayırseverler Yaptıracak

Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nin içerisine yapılması planlanan caminin hayırseverler tarafından yapılacağı açıklandı.

Psikolog Büyük, “Pandemi, sağlık krizinin yanı sıra psikolojik krize de döndü”

 Pandemi süreci geride kaldı ancak izleri devam ediyor. Psikolog Mustafa Tarık Büyük, koronavirüs sürecinin sadece medikal bir kiriz olmaktan ziyade aynı zamanda psikolojik bir krize de dönüştüğünü söyledi.

ERÜ Eğitim Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eğitim Fakültesi tarafından 17. dönem mezuniyet töreni düzenlendi. Program çerçevesinde 435 öğrenci mezun oldu.

Büyükşehir KAYMEK'ten eğlence dolu yaz okulu etkinlikleri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) binlerce vatandaşa ulaşan mesleki kurs ve eğitimlerinin yanı sıra öğrencilerin yaz tatillerini verimli şekilde geçirmelerine katkıda bulunmak için Sosyal Yaşam Merkezlerinde etkinlik ve faaliyetler düzenliyor.

Vali Çiçek: 'ERVA Projesi, eğitim öğretim alanında örnek teşkil edecektir'

Kayseri'de Eğitime Destek Platformu tarafından düzenlenen 'Eğitim Öğretim Müzakeresi' konulu toplantı Vali Gökmen Çiçek başkanlığında yapıldı.

Battalgazi 2. etap kentsel dönüşüm için yıkımlar devam ediyor

Kentsel dönüşüm çalışmaları için Battalgazi Mahallesi'nde yıkım çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, hak sahipleri ile uyum içinde el ele vererek yıkımların yapıldığını belirtti.

Kocasinan'da gönüller kazanılıyor, evlere her gün 4 çeşit sıcak yemek gidiyor

Kocasinan Belediyesi, ilçede 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi ve engelli olup da yemek yapabilecek durumu olmayan 152 vatandaşın evine günde 4 çeşit sıcak yemek ulaştırıyor. Yaptığı hizmetlerle hem gönül alan hem de sosyal belediyeciliğin en güzel örneğini sergileyen Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların yüzünü güldüren ve mutlu eden projeler ürettiklerini belirterek, özellikle sosyal belediyecilik alanında yapılan hizmetlerle 7'den 70'e herkesin gönlüne dokunduklarını söyledi.

Büyükşehir Spor A.Ş.'den 30 Ağustos Zafer Kupası Tenis Turnuvası

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlamalar çerçevesinde düzenleyeceği Kayseri Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Kupası Tenis Turnuvası kayıtları sürüyor.

Paraşütle uçan dede heyecandan göğü inletti: 'Allahu ekber'

Kayseri'de paraşütle atlayan 64 yaşındaki Mustafa Turan'ın gökyüzündeki heyecanlı anları kameraya yansıdı.

Büyükşehir Alo 153 İletişim Merkezi 7 ayda 614 bin çağrıya cevap verdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Alo 153 İletişim Merkezi, yılın ilk 7 ayında 614 bin 729 çağrıya cevap vererek, vatandaşlardan gelen talep, öneri ve şikyetleri anında değerlendirip işleme aldı. İşleme alınan talep, öneri ve şikyetlere yönelik Büyükşehir'in ilgili birimlerince anlık olarak değerlendirilip çözüm üretildi.

STK temsilcilerinden Başkan Büyükkılıç'a ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Doğan, TÜMSİAD Kayseri Koordinatör Şube Başkanı Osman Atıcı ve beraberindeki heyet ile Kayseri Meyveciler, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Osman Akbıyık ve oda yönetimini makamında ayrı ayrı kabul etti.

Çağdaş Atan: 'Başakşehir maçını çok ciddiye alıyoruz ve iyi hazırlanıyoruz'

Kayserispor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, 'Başakşehir maçını çok ciddiye alıyoruz ve iyi hazırlanıyoruz' dedi.

KAYSERİ GEZİ REHBERİ… Soğanlı Ören Yeri nerede ve nasıl gidilir?

Kayseri’de tarihi dokusuyla dikkat çeken, farklı bir atmosfere sahip alanlar yaz gününde vatandaşların akınına uğruyor.

Öğrencisi de olduğu ERÜ’ye rektör adaylığını açıkladı

 Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay, öğrencisi de olduğu ve birçok kademesinde görev aldı Erciyes Üniversitesi’ne (ERÜ) rektör adayı oldu. İlkay, üniversitelerin, liyakat sahibi, vizyoner, insana değer veren, iletişime açık ve lider özelliklere sahip profesyonel yöneticiler tarafından yönetilmesi gerektiğini söyledi. 

Eczacılar ülke genelinde iş bırakma kararı aldı

 Eczacıların gün geçtikçe daha da zor çalışma koşullarıyla karşı karşıya kaldığını söyleyen Kayseri Eczacılar Odası Başkanı Uğur Nuri Akın, adaletsiz kat sayının diğer sağlık personelleriyle eşitlenmesini ve ilaç kararnamesinin günümüz koşullarına uyumlu hale getirilmesini istediklerini söyledi. 

Akaryakıtta son güncelleme: Benzine indirim, motorine zam

 Brent petrol fiyatları ve döviz kurundaki inişli çıkışlı hareket, akaryakıt gurubu ürünlerin fiyatlarını da anlık değiştiriyor.

Saray Manastırı’nda temizlik çalışması devam ediyor

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesine bağlı Erdemli Vadisi'nde bulunan Saray Manastırı’nda temizlik çalışmaları devam ediyor. 

Erdemli Vadisi'nin yeni yüzü için temizlik çalışmaları başladı

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde tarihi yapı ve doğa güzelliklerinin bulunduğu Erdemli Vadisi'nin turizme kazandırılması için temizleme çalışmaları başladı. Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü Dursun, 'Çok yakında çok farklı bir Erdemli göreceğiz' dedi.