Kayseri Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Büyükşehir KAYMEK'ten eğlence dolu yaz okulu etkinlikleri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) binlerce vatandaşa ulaşan mesleki kurs ve eğitimlerinin yanı sıra öğrencilerin yaz tatillerini verimli şekilde geçirmelerine katkıda bulunmak için Sosyal Yaşam Merkezlerinde etkinlik ve faaliyetler düzenliyor.

Büyükşehir Spor A.Ş.'den 30 Ağustos Zafer Kupası Tenis Turnuvası

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlamalar çerçevesinde düzenleyeceği Kayseri Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Kupası Tenis Turnuvası kayıtları sürüyor.

Büyükşehir Alo 153 İletişim Merkezi 7 ayda 614 bin çağrıya cevap verdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Alo 153 İletişim Merkezi, yılın ilk 7 ayında 614 bin 729 çağrıya cevap vererek, vatandaşlardan gelen talep, öneri ve şikyetleri anında değerlendirip işleme aldı. İşleme alınan talep, öneri ve şikyetlere yönelik Büyükşehir'in ilgili birimlerince anlık olarak değerlendirilip çözüm üretildi.

Büyükşehir'in Talas Gençlik Merkezi, YKS'de üstün başarı gösterdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Talas Gençlik Merkezi'nde eğitim görerek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren ve üstün başarıya imza atan 8 öğrenciyle bir araya geldi. Öğrencileri tebrik eden Başkan Büyükkılıç, 'Her birinizle gurur duyuyor başarılar diliyorum' dedi.

İYİ Partili Yücel: “Biz şehre turist getirin dedik, mülteci getirdiler”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Kayseri’ye gelen turist sayısını yetersiz bulduklarını ve şehre turist çekecek etkinliklerin artması gerektiğini söyledi.

Şehrin kültür ve edebiyat koleksiyonuna üç eser daha

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç liderliğindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şehrin tanıtımı ve kültürel değerlerin aktarılması adına gerçekleştirdiği faaliyetleri sürdürüyor. Bu çerçevede Büyükkılıç, başkanlığı sürecinde şehre kazandırdığı 36 eserine ek üç eseri daha Büyükşehir Belediyesi envanterine ekledi.

Kayseri Kariyer Merkezi İlgi Görmeye Devam Ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri'deki altyapı, imar, kültür ve sosyal çalışmalar gibi konularda faaliyetlerini sürdürürken, istihdam oluşturma konusundaki hizmetlerine de devam ediyor.

Kayseri'ye 700 milyonluk cami

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içesine günümüz rakamlarıyla yaklaşık 700 milyon liraya mal olacak bir cami yaptırmak için hazırlıklarına başladı.

Büyükşehir Yeşil Alan Çalışmalarını sürdürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi şehrin güzelleşmesi, daha konforlu ve daha düzenli hale gelmesi için yaptığı hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Belediye ekiplerince, çevre dostu projeler çerçevesinde yaklaşık 20 kilometrelik yeşil bant oluşturuldu.

Kayserililer Perseid yağmurunu 2 bin 650 metreden gözlemledi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi ve Erciyes A.Ş. işbirliğiyle düzenlenen etkinlik ile Kayserililer gerçekleşen Perseid meteor yağmurunu 2 bin 650 metreden gözlemledi.

CHP’li Özgür Özer: “1.5 Milyar Lira ek bütçe nereye harcanacak?”

CHP Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Özer, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisinde kabul edilen 1.5 Milyar Liralık ek bütçenin nerelere harcanacağını bilmediklerini söyledi. 

Kültepe'ye müze yapılacak

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtım Dairesi Başkanlığı'nca Kültepe Müzesi Yapım işi için ihale yapılacak.

KAYMEK’ten ‘İyi ki Varsın Eren’ çalışması

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), Palas Sosyal Yaşam Merkezi’nde bulunan duvara 11 Ağustos 2017’de teröristlerle girilen çatışma sırasında hayatını kaybederek şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün resmi çizildi.

KAYMEK'ten duygulandıran 'Eren Bülbül' çalışması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), Palas Sosyal Yaşam Merkezi'nde çok anlamlı ve duygu dolu bir çalışmaya imza attı.

Büyükşehir 15 günde bin 500 öğrenciye ücretsiz danışmanlık hizmeti verdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) 21 Temmuz'da 5 farklı noktada başlattığı Üniversite Tanıtım ve Tercih Danışmanlığı Günleri çerçevesinde bin 500 öğrenciye ücretsiz danışmanlık hizmeti verdi. Hizmetten faydalanan vatandaşlar, gençlerin hayatında önemli bir karar olan tercih sürecindeki destekten dolayı Başkan Büyükkılıç'a teşekkür etti.

Develi'de kırsal mahallelerdeki halı saha yapım çalışmaları devam ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin de desteğiyle Develi Belediyesi'nin kırsal mahallelerdeki halı saha yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Ticaretin merkezi Kayseri'de 'Bellek Kültepe' Sergisi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Kültepe Kazı Başkanlığı işbirliği ile geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Bellek Kültepe Sergisi'nde 35 resim, 3 heykel, 11 seramik olmak üzere 49 eser sergileniyor.

Büyükşehir'den dezavantajlı bireylerin eğitim ve istihdamına büyük destek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Uluslararası Gençlik Dayanışma Derneği arasında dezavantajlı bireylerin eğitim ve istihdamına yönelik protokol imza töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, 'Biz eğitimin tarafındayız' dedi.

CHP’li Özgür Özer, “Büyükşehir ek bütçesini yeterli açıklama yapmadıkları için reddettik”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Özer, Büyükşehir’in ek bütçe talebini yeterli açıklama yapılmadığı için reddettiklerini söyledi.

İYİ Partili Yücel: “Bu ülkede yüzde 80 enflasyon var”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında konuşan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, “Büyükşehir Belediyesi’nin önümüze getirdiği bu büyük artışlarla (ek bütçe) aslında şunu kabul ediyorlar ki bu ülkede yüzde 80 enflasyon var” dedi.

Şehit ailelerine mezar yeri ücretlerinde yüzde 50 indirim

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisinde görüşülen ‘şehit yakınlarına mezar yeri yüzde 50 indirimli olsun’ maddesi kabul edildi. Mezar ücretleri en az 2 şehit yakınına yüzde 50 indirimli satılacak.

Yatırım lideri Kayseri Büyükşehir'den 1 milyar 500 milyon TL'lik ek bütçe

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 69 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne 1 milyar 500 milyon TL ek bütçe verilmesi, mecliste alkışlarla kabul edildi.

Sünnet Şöleni'nde 493 çocuk sünnet edildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes Anadolu Holding tarafından düzenlenen Sünnet Şöleni'nde 493 çocuk erkekliğe ilk adımı attı.

Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi takımların gözdesi oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, futbol takımlarının gözdesi oldu. Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Erciyes artık yüksek irtifa merkezi noktasında da global bir marka olacak dedi.

CHP'li Özgür Özer: "Halk ile dalga geçmeyin"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Özer, toplu ulaşıma yapılan zamları eleştirdi.

Kayseri Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali'ne yoğun ilgi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlenen Kayseri Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali'ne vatandaşların yoğun ilgisi sürüyor.

Kayseri’de toplu ulaşıma zam geldi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla 8 Ağustos Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere şehir içi toplu taşıma tarifesine zam yapıldı.

Kale İçi Kültür Sanat Etkinlikleri sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği ve vatandaşlardan yoğun ilgi gören 'Kale İçi Kültür Sanat Etkinlikleri' zengin içeriği ile sürüyor.

Kale içi dükkanlar kiraya verilecek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kale içerisinde bulunan 3 adet dükkan ve Emek İnönü Parkı'nda bulunan çay bahçesi açık teklif usulü ihale ile 3 yıllığına kiraya verilecek.

Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilyakent Raylı Sistem Hattı’nda sona yaklaşıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilyakent Raylı Sistem Hattı inşaatında sona yaklaşıldı.