Hacılar Haberleri

Hacılar Haberleri

Hacılar'da yollar yenileniyor

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan 2022 yılı ilk 8 ay içerisinde 65 bin metrekare parke çalışması yapıldığını belirterek yılsonuna kadar bu sayıyı 165 bin metrekare olarak tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Hacılar’da bulunan jeotermal kaynak sahası, ihale edilecek

Kayseri Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Hacılar’da bulunan jeotermal kaynak sahasına ilişkin ilanı, Resmî Gazete’de yayımlandı.

Hacılar’da bulunan jeotermal kaynak sahası, ihale edilecek

Kayseri Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Hacılar’da bulunan jeotermal kaynak sahasına ilişkin ilanı, Resmî Gazete’de yayımlandı.

Kayseri'nin 5 ilçesine kaymakam atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazetede Yayımlanan 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi'nde; Kayseri'nin Develi, Hacılar, Felahiye, Yahyalı ve Sarız ilçelerinin kaymakamları değişti.

Meteorların görsel şöleni Erciyes'te izlenecek

Gökyüzü tutkunları yılın en etkileyici olayı Perseid meteor yağmuru için Erciyes'te buluşacak. Hacılar Kapı'da 2 bin 650 metre irtifada düzenlenecek etkinlik unutulmaz bir görsel şölen sunacak.

Başkan Büyükkılıç, Hacılar'da Birlik ve Beraberlik Gecesi'ne Katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Hacılar Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Birlik ve Beraberlik Gecesi'ne katıldı. Başkan Büyükkılıç, 'Hacılarlı hemşerilerimizle birlikte keyifli bir akşam geçirdik. Bu gibi güzel etkinliklerle belediyelerimiz hem vatandaşlarımıza keyifli vakitler geçiriyor hem de birlik, beraberlik içerisinde bağlarımızı daha da güçlendiriyoruz' dedi.

Başkan Büyükkılıç'tan başkanlarla Talas'ta istişare zirvesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, öğrenci dostu ve tarih kokan Kayseri'nin yanı başındaki Talas ilçesinde Talas, Melikgazi, Kocasinan ve Hacılar belediye başkanlarının katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Hacılar, birlik ve beraberlik gecesinde buluşacak

Hacılar Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Birlik ve Beraberlik Gecesi 7 Ağustos Pazar saat 19:00'da Hacılar Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilecek. Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, etkinliğe tüm Kayseri halkını davet etti.

Büyükşehir'in Adres Talep Başvuru Projesi hizmete girdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan, Melikgazi, Hacılar, İncesu ve Talas ilçelerinde ikamet eden vatandaşların adres talep başvuru işlemlerini Büyükşehir Belediyesi'ne gitmeden online olarak internet üzerinden yapılabileceği hizmeti hayata geçirdi.

Hacılar Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısını yaptı

Hacılar Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısını gerçekleştirdi. Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, 7 Ağustos'ta yapılacak olan Birlik ve Beraberlik Gecesi'ne tüm Kayseri halkını davet etti.

28. Sütdonduran Kampı ve Erciyes zirve Tırmanışı Yapıldı

Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 28'ncisi gerçekleştirilen Sütdonduran Kampı ve Erciyes Zirve Tırmanışı başarıyla gerçekleştirildi.

Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen emekli oldu

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde 2017 yılından beri kaymakamlık yapan Haluk Sezen emekli oldu.  

Başkan Büyükkılıç'a Hacılar Belediye Başkanı Özdoğan ve STK'lardan ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Topuz ve dernek üyeleri ile Hacılar Genç İş Adamları Derneği (HAGİAD) Başkanı Fatih Erkan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

28'inci Sütdonduran Kampı ve Erciyes zirve tırmanışı 30-31 Temmuz'da

Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 28'ncisi gerçekleştirilecek Sütdonduran Kampı ve Erciyes Zirve Tırmanışı 30-31 Temmuz da yapılacak.

Yeni Mahalleye 4 bin metrekarelik park

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Yenimahalle Ahmet Yesevi Caddesi'nde 4 bin metrekarelik park çalışması işinin hızla devam ettiğini belirtti.

Başkan Özdoğan: '15 ayrı noktada çalışmalarımız devam ediyor'

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Çiftlik Caddesi'nde yapılan 2 km'lik içme suyu yenileme çalışmasını yerinde inceledi. Özdoğan ilçede 15 ayrı noktada çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Kayseri'de itfaiye aracı devrildi, 4 itfaiye eri yaralandı

Kayseri'nin Hacılar ilçesinde itfaiye aracının devrilmesi sonucu 4 itfaiye eri yaralandı.

Başkan Özdoğan: 'O şanlı geceyi unutmayacağız, unutturmayacağız'

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özdoğan mesajında; Demokrasinin asıl sahibinin halkın olduğu gerçeğini bir kez daha gösteren o şanlı geceyi unutmayacağız, unutturmayacağız' dedi.

Büyükkılıç'tan Başkan Özdoğan'a övgü: 'Bilal Başkan bizim gurur kaynağımız'

Hacılar'da her yıl geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma programının 3.'sü gerçekleştirildi. Bayramlaşma programına telekonferans ile bağlanan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç konuşmasında 'Bilal başkanım ilçemizin gelişmesi için gayretle çalışıyor, kendisi bizim gurur kaynağımız' dedi.

Başkan Özdoğan: 'Bayramlar, birlik beraberlik içerisinde huzura yürüme günüdür'

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Hacılar Belediyesi Meclisi Temmuz ayı Toplantısı'nı yaptı

Hacılar Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20'nci maddesine istinaden Temmuz ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Belediye işçilerine 'rekor zam çifte bayram'

Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığının yetkili olduğu Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Melikgazi Belediyesi, Kocasinan Belediyesi, Talas Belediyesi ve Hacılar Belediyesi İştiraklerinde (Şirketlerinde) çalışan işçilerin ücretlerine ve sosyal haklarına ortalama yüzde 80 oranında zam yapılacak.

Kent Müzesi'nde Hacılar'ın tarihi yansıtılacak

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Kent Müzesi inşaatının tüm hızıyla sürdüğünü belirterek yapılacak müze ile Hacılar'ın geçmişinin gün yüzüne çıkacağını söyledi.

Turizm ve spor ilçesi 'Hacılar'

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, ilçede tadilatı devam eden kapalı spor salonunda incelemede bulundu. Özdoğan, bakanlık tarafından ihalesi yapılan çalışmanın yılsonuna tamamlanacağını söyledi.

HAGİAD 15. Olağan Genel Kurulunda Fatih Erkan güven tazeledi

Hacılar Genç İşadamları Derneği (HAGİAD) 15. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Genel kurulda mevcut Başkan Fatih Erkan güven tazeledi.

Başkan Büyükkılıç, Hacılar - İncesu bağlantı yolunda incelemelerde bulundu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, altyapı çalışmalarının ardından 2 bin 500 ton sıcak asfalt kullanılarak yapımı tamamlanma aşamasına gelen, Hacılar ilçesi Beğendik bölgesi ile İncesu Kızılören bölgesini bağlayacak 1,5 kilometrelik yolda incelemelerde bulundu.

Kaçak keklik avcısına suçüstü

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, Hacılar ilçesinde kaçak keklik avı yapan 1 kişiyi suçüstü yakaladı.

Başkan Özdoğan: 'Araç filomuz genişliyor, hizmet kalitemiz artıyor.'

Hacılar Belediyesi, hizmetlerinde kullanılmak üzere araç filosuna 2 yeni araç daha ekledi. Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, 'Tüm amacımız Hacılarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek' dedi.

Başkan Özdoğan Erciyes yolunda inceleme yaptı.

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, Karayolları tarafından yapımına devam edilen Hacılar-Erciyes yolunda incelemelerde bulundu. Özdoğan, yol çalışmasının ilk etabının bu yıl sonuna kadar kesintisiz devam edeceğini söyledi.

Hacılar'da karne heyecanı

2021-2022 Eğitim Öğretim yılının tamamlanmasının ardından Hacılar'da da karne heyecanı yaşandı. Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, 'İnşallah geleceğimiz olan öğrencilerimiz eğitimlerini başarıyla tamamlayarak memlekete faydalı birey olurlar' dedi.