Eru Haberleri

Eru Haberleri

ERÜ Eğitim Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eğitim Fakültesi tarafından 17. dönem mezuniyet töreni düzenlendi. Program çerçevesinde 435 öğrenci mezun oldu.

Öğrencisi de olduğu ERÜ’ye rektör adaylığını açıkladı

 Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay, öğrencisi de olduğu ve birçok kademesinde görev aldı Erciyes Üniversitesi’ne (ERÜ) rektör adayı oldu. İlkay, üniversitelerin, liyakat sahibi, vizyoner, insana değer veren, iletişime açık ve lider özelliklere sahip profesyonel yöneticiler tarafından yönetilmesi gerektiğini söyledi. 

Kanser hastalarını umutlandıran gelişme

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İlaç Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (ERFARMA) faaliyet gösteren Nano Thera Araştırma Grubu, kanser tedavisinde kullanmayı hedefledikleri Odaklanmış Ultrason Terapisi çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarla ilgili bilgiler veren ERÜ Biyomedikal Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi ve ERFARMA Nano Thera Araştırma Grubu Lideri Ömer Aydın, 'Odaklanmış Ultrason Terapi ile tümörü belli bir odak noktasında toplayıp yok etmeyi hedefliyoruz' dedi.

ERÜ’lü öğrenciler; elektrikli araç yaptı, sırada savunma sanayii var

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) mühendislik fakülteleri öğrencileri, bilgi ve güçlerini birleştirerek tamamen yerli olan ve saatte 100 kilometreye kadar hıza çıkabilen elektrikli araç yaptı. Sırada insansız hava aracı döner kanat ve roket üretimi var.

ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi'nde eğitimlerini tamamlayan 121 öğrenci, mezuniyet heyecanı yaşadı.

Türkiye'de ruhsatlı 4 yasaklı madde laboratuvarından biri ERÜ'de

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İlaç Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (ERFARMA) bulunan Tıbbi Biyokimya Laboratuvarı, Türkiye'de bulunan 4 ruhsatlı laboratuvardan biri olarak uluslararası standartlarda yasadışı madde analizi yapıyor. Merkezin müdürü Prof. Dr. Mükerrem Betül Aycan, 'Merkezimiz 8 farklı kategoride ve akredite hizmet alımı yapabilen bir merkez' dedi.

ERÜ Rektörü Çalış, tercih yapacak aday öğrencilere seslendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihlerinin başlaması dolayısıyla aday öğrencilere seslendi. Tercih yapacak olan tüm öğrencileri tebrik eden Rektör Çalış, 'Sizleri, öğrenci ve araştırma odaklı anlayışı ile Kayseri'nin gözbebeği Erciyes Üniversitesi Ailesine katılmaya bekliyoruz' dedi.

ERÜ Hukuk Fakültesi 15. dönem mezunlarını verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hukuk Fakültesi 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 15. dönem mezunlarını verdi. Program çerçevesinde 288 öğrenci mezun oldu.

ERÜ, devlet üniversitelerinde İlk 10'da

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) istatistiklerine bağlı olarak 126'sı devlet ve 73'ü vakıf olmak üzere toplamda 199 üniversitede 2021-2022 öğretim yılında öğrenim gören 47 bin 682 öğrencinin katıldığı üniversitelere ilişkin tatminkrlık düzeylerini belirlemeyi amaçladıkları çalışmanın sonuçlarını yayınlandı.

ERÜ İletişim Fakültesi yeni mezunlarını verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İletişim Fakültesi 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezunlarını verdi. Program çerçevesinde 466 öğrenci mezun oldu.

ERÜ patent başvurusunda ilk 3'te

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Ocak-Haziran 2022 dönemine ilişkin sınai mülkiyet başvuruları verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre, en fazla patent başvurusu yapan üniversiteler arasında Erciyes Üniversitesi (ERÜ) 2.sırada yer aldı.

Vali Çiçek: '15 Temmuz'da Türk milleti dünya milletlerine örnek oldu'

Kayseri'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Kayseri protokolü şehitliği ziyaret ettikten sonra Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından yapılan eserlerin sergilendiği 'Milli İrade Uğruna Türkiye Aşkına' isimli serginin açılışına katıldı.

ERÜ'de '15 Temmuz Gecesi Sergilenen Milli Duruş' Konulu Konferans

Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri' çerçevesinde Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bilge Gürs tarafından '15 Temmuz Gecesi Sergilenen Milli Duruş' konulu konferans verildi.

ERÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim dönemi mezunlarını verdi.

ERÜ Spor Bilimleri Fakültesi'nde mezuniyet coşkusu

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Spor Bilimleri Fakültesi, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı mezunlarını verdi. Program çerçevesinde 316 öğrenci mezun oldu.

ERÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezunlarını verdi. Program çerçevesinde Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Havacılık Yönetimi, Uçak Gövde ve Motor Bakım Bölümlerinden toplam 450 öğrenci mezun oldu.

Eğtimci Yazar Mehmet Ayman Kaleiçi söyleşilerinin bu haftaki konuğu oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Yazarlar Birliği Kayseri Şubesinin ortaklaşa organize ettiği Kale içi Söyleşilerinin üçüncü programında, Eğitimci-Yazar Mehmet Ayman insanoğlunun yeryüzündeki serüvenini ele aldı. 

ERÜ’de görevden alınan Rektör Yardımcısı İlkay: Bahar Şenliğinde herhangi bir sorumluluğum yoktu

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay, görevden alınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Görevden el çektirilmesinin şenlikte öğrencilerin İzmir Marşı’nı söylemesiyle ilgisinin bulunmadığını vurgulayan İlkay, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış’a ateş püskürdü. 

ERÜ Veteriner Fakültesi'nde 25. yıl etkinliği düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi tarafından 25. kuruluş yıl dönümünü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Rektör Çalış'tan KGC'ye ziyaret

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Metin Kösedağ'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

ERÜ Rektör Yardımcısı görevden alındı, sebebi merak ediliyor

 Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay görevinden alındı. Sıtkı’nın, üniversitenin düzenlediği bahar şenliğinde öğrencilerin söylediği ve gündem olan İzmir Marşı nedeniyle görevden el çektirildiği iddia edildi.  

Bir hafta bir Yazar: Meral Bulut

Her yazarın ayrı bir hikayesi var. Meral Bulut’un serüveni ise daha bir başka. İlkokulla biten bir eğitim, evlilikle erken biten bir çocukluk, yakılmış mektuplarla yarım kalan duygular, kese kağıtlarından gazete okumalar…

Emekli Tümamiral Yaycı: 'FETÖ din kılıfı içerisinde bir terör ve casusluk örgütüdür'

Türk DEGS Başkanı Emekli Tümamiral Doç. Dr. Chat Yaycı, terör örgütü FETÖ yapılanmasına ilişkin, Din kılıfı içerisinde bu bir terör ve casusluk örgütüdür. Bunlar İstanbul'da Moda önlerinde gemilerin toplarıyla ateş ettiler. Hiç kimse söylemiyor bunu. Bize en son toplarıyla ateş eden İngilizlerdi, yıl 1919. Kendi gemimizin toplarıyla bu millete Moda'da ateş ettiler dedi.

ERÜ'de 'IV. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı' başladı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Erciyes Teknopark tarafından ' IV. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı' düzenlendi.

Erciyes Üniversitesi Öğrenci Konseyi'nden açıklama

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Öğrenci Konseyi tarafından, bahar şenliklerinde öğrencilerin İzmir Marşı'nı söylemesinin siyasi arenaya taşınmasına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki'den İzmir Marşı açıklaması

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) düzenlediği bahar şenliklerinde on binlerce gencin İzmir Marşı'nı söylemesinin muhalefeti heveslendirmeyeceğini söyleyerek; Sene sonu gelmiş, imtihanları bitmiş, bunun da keyfini çıkarıyorlar. Bundan daha normal ne olabilir ki? Bu ortamda da isteyen marş da söylüyor, türkü de söylüyor. Kimse buralardan kendine ekmek çıkarmaya çalışmasın dedi.

KADES Gençlere tanıtıldı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği'nce, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Bahar Şenliği'ne katılan gençlere Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) tanıtıldı.

Fatma Turgut üniversitelilerle buluştu

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen 21. Öğrenci Bahar Şenlikleri çerçevesinde ünlü sanatçı Fatma Turgut sahne aldı.

ERÜ'de 20. Geleneksel Spor Şenliği ödül töreni düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen 20. Geleneksel Spor Şenliği'nin ödül töreni gerçekleştirildi.

Yedi Hilal Derneğinden Eru Bahar şenliklerine protesto

1-4 Haziran tarihleri arasında 21. Bahar Şenliği adı altında yapılması planlanan Erciyes üniversitesindeki etkinliklere ilişkin Yedi Hilal Derneği Kayseri Şube Başkanı Av. Hacı Hasan AYDIN şunları kaydetti.