Develi Haberleri

Develi Haberleri

Develi'de 5 yıl süren arazi toplulaştırmada başarı sağlandı

Kayseri'nin Develi İlçesinde 2018 yılında başlanılan 'Arazi Toplulaştırılması' 21 köyde 400 bin dönüm araziyi ve 21 bin 500 çiftçi kapsarken ihale bedeli 25 milyon TL olduğu bildirildi.

Başarılı sporcu Ayşegül Aydın'dan Başkan Mehmet Cabbar'a ziyaret

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Kayserispor'da lisanslı futbol oynayan U14 Milli Takım oyuncusu olan Ayşegül Aydın'ı makamında ağırladı.

Bakan Soylu, Milletvekili Baki Ersoy’un cep telefonundan muhtarlara seslendi

 MHP Kayseri İl Başkanlığı’nın Develi ilçesinde yaptığı programda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un cep telefonu üzerinden muhtarlara seslendi.  

Baki Ersoy Develi'de

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy; Develi İlçesini ziyaret ederek, MHP Develi ilçe Başkanı Yunus Özer'in ev sahipliğinde, ilçede bulunan muhtarlar ile bir araya geldi.

Develi Dr. Ekrem Karakaya Devlet Hastanesi'nin tabelası asıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensibi ile Develi'de yapılan yeni devlet hastanesine görevi başında saldırı sonucu şehit olan Develili Kardiyolog Dr. Ekrem Karakaya'nın isminin verilmesinin ardından, isminin yazılı olduğu tabela da 'Develi Dr. Ekrem Karakaya Devlet Hastanesi' olarak değiştirildi.

Kayseri'nin 5 ilçesine kaymakam atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazetede Yayımlanan 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi'nde; Kayseri'nin Develi, Hacılar, Felahiye, Yahyalı ve Sarız ilçelerinin kaymakamları değişti.

Develi'de kırsal mahallelerdeki halı saha yapım çalışmaları devam ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin de desteğiyle Develi Belediyesi'nin kırsal mahallelerdeki halı saha yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Anne köpek, yavrularını kurtarmak için ağlamış

Kayseri'nin Develi ilçesinde toprak altında kalan anne ve 7 yavru köpeği kurtaran veteriner hekim Soner Büyümez, o anları anlattı. Büyümez, 'Anne köpeğin ağlayışını gördüğümüz için oraya koştuk. Yavrulardan haberimiz yoktu' dedi.

Başkanlarla Kayserigaz zirvesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi, Develi, Bünyan, Yeşilhisar, Yahyalı ve Tomarza belediye başkanlarıyla birlikte Kayserigaz ile gelecek dönem yapılacak çalışmaların değerlendirildiği toplantı gerçekleştirdi.

Büyükşehir'den amatör spora 650 bin TL destek

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi, Develi Belediye Spor Kulübü ve Pınarbaşı Belediye Spor Kulübü'ne toplam 650 bin TL'lik destek verdi.

Yuvaları üzerlerine çöken anne ve 7 yavru köpeği böyle kurtardı

Kayseri'nin Develi ilçesinde yuvaları üzerlerine çökerek toprak altında kalan anne ve 7 yavru köpeği yoldan geçen veteriner hekim kurtardı. Veterinerin toprak altından kurtardığı yavru köpekleri Gel kuzum gel diyerek sevmesi, görüntüyü izleyenlerin yüreğini ısıttı.

Kocasinan'da geçen yıl çiftçilere dağıtılan gacer buğdayının hasadı yapıldı

Kocasinan Belediyesi tarafından geçen yıl çiftçilere dağıtılan ve 28 kromozomu ile genetiği bozulmadan günümüze kadar gelen gacer buğdayının hasatı gerçekleştirildi. Kuşcağız Mahallesi'nde gacer buğdayının hasatına katılan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan bölgesinde tarımsal altyapıyı ve üretimi güçlendirerek, her alanda olduğu gibi bu alanda da Türkiye'ye örnek ve model olduklarını söyledi.

Kayseri'de yer altı şehirleri keşfedilmeyi bekliyor

Kayseri'nin Develi ilçesine 15 kilometre uzaklıkta olan Şahmelik köyünün ilk yerleşim yeri olan dağların içine oyulmuş yer altı şehirleri turizme kazandırılmayı bekliyor.

Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali sona erdi

Develi Belediyesinin geleneksel hale getirdiği en önemli organizasyonu olan ve bu yıl 6 gün süreyle birbirinden güzel etkinlik ve konserlerin yer aldığı 38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali; halk oyunu gösterileri, Dursun Topal Konseri ve bağlama virtüözü ile usta türkü yorumcusu İsmail Altunsaray konseriyle sona erdi.

38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür Ve Sanat Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor

Develi Belediyesi'nin en önemli kültür-sanat etkinliği olan ve bu yıl altı gün boyunca dolu dolu hazırlanan 38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali 5'inci gününde tüm coşkusuyla sürüyor.

AK Parti'den Develi Şehit Ekrem Karakaya Devlet Hastanesi'ne Ziyaret

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile birlikte Develi Şehit Ekrem Karakaya Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti.

38. Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali'nde Ahmet Şafak Coşkusu

Develi Belediyesi'nin en önemli kültür-sanat etkinliği olan ve bu yıl altı gün boyunca dolu dolu hazırlanan 38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivalinin dördüncü günü Umut Sülünoğlu türküleri ve sevilen sanatçı, usta yorumcu Ahmet Şafak'ın konser coşkusuyla tamamlandı.

YRP Develi İlçe Başkanı görevden alındı

Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç görevden alındı. 

Develi'de festival heyecanı sürüyor

Develi Belediyesi'nin en önemli kültür sanat etkinliği olan 38. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali, üçüncü gününde de TÜRKSOY gösterileri, Bahadır ve Ozan Manas konseriyle coşkusunu sürdürdü.

38. Aşık Seyrani Kültür Ve Sanat Festivalinin 2. gününde Sevcan Orhan rüzgarı esti

Develi Belediyesinin en önemli kültür sanat etkinliği olan ve bu sene 6 gün sürecek olan 38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali'nin ikinci günü, kukla gösterisi, TÜRKSOY gösterileri, Tuğba Çimencan konseri ve usta yorumcu, sevilen sanatçı Sevcan Orhan konseriyle tamamlandı.

Büyükkılıç: 'Develi'miz Seyrani sevdalısı'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Develi'de 38. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali'ne katıldı. Başkan Büyükkılıç, 'Develi'miz maşallah Seyrani sevdalısı. Değerli belediye başkanımızın öncülüğünde yapılan bu anlamlı ve önemli çalışmada sahip çıkma duygusu ile hareket ediyor olması bizleri de sevindirmiştir' dedi.

TÜRKSOY Heyetinden Kayseri Üniversitesi'ne Ziyaret

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) İdari, Mali ve Hukuk İşler Dairesi Başkanı Sancar Mülazımoğlu, Özbekistan Cumhuriyeti Fergana Şehri Vali Yardımcısı Hurşid Ahmedov, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve Türk dünyasından sanatçılar ve misafirler, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa'yı ziyaret etti.

38. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali başladı

Develi Belediyesinin en önemli kültür ve sanat etkinliği olan 38. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali coşkuyla başladı.

Yaralı halde bulunan 'Kocagöz' tedavi ediliyor

Kayseri'nin Develi ilçesinde bir vatandaş tarafından yol kenarında yaralı halde bulunan Kocagöz kuşu tedavi edilmek üzere Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Develi Kaymakamı ihraç edilirken, hakim eşi açığa alındı

Develi İlçe Kaymakamı Sinan Aslan görevinden ihraç edilirken, hakim olan eşi ise açığa alındı. 

Kayseri'de ata yadigarı gacerin hasadı başladı

Patenti Kayseri'nin Develi ilçesine ait olan gacerin hasadı başladı.

Uluslararası Aşık Seyrani Kültür Ve Sanat Festivali başlıyor

Develi Belediyesi'nin gelenek haline getirdiği ve bu yıl 38.'si düzenlenecek olan Uluslararası Aşık Seyrani Festivali başlıyor.

Develi’ye yeni kurulan Ağır Ceza Mahkemesi’nin yargı çerçevesi Resmi Gazete’de yayımlandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından 18 yıl aradan sonra kurulan Develi Ağır Ceza Mahkemesi’nin yargı çerçevesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Develi'de otomobil evin bahçesine girdi

Kayseri'nin Develi ilçesinde kaza yapan otomobilin evin bahçesine girmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.

Develi'deki hastaneye Karakaya'nın adı verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de katıldığı toplu açılış töreninde Develi'de yapılan hastaneye Konya Şehir Hastanesi'nde öldürülen Kayserili Dr. Ekrem Karakaya'nın isminin verileceğini açıkladı.