Bünyan Haberleri

Bünyan Haberleri

Bünyan Belediyesi ilkokul restoresi için harekete geçti

Bünyan Belediyesi ekipleri, Çağlayan İlkokulu'nun restore çalışmalarını en hızlı şekilde tamamlamak için harekete geçti.

Sultan Hanı da turizme kazandırılacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Bünyan'da yer alan Selçuklu eseri Sultan Hanı'nda incelemelerde bulunarak, tarihi hanın yakın zamanda turizme kazandırılacağını söyledi.

Başkanlarla Kayserigaz zirvesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi, Develi, Bünyan, Yeşilhisar, Yahyalı ve Tomarza belediye başkanlarıyla birlikte Kayserigaz ile gelecek dönem yapılacak çalışmaların değerlendirildiği toplantı gerçekleştirdi.

Tuzla-Palas Gölü'nde kuraklık

Kayseri'nin Bünyan ve Sarıoğlan ilçe sınırlarında yer alan Tuzla-Palas Gölü, yağışların azalması ve buharlaşmanın artmasıyla suyun çekildiği kısımlarda tuz tabakaları oluştu. 

CHP'ye geçtiği iddia edilen Muhtar Hanife Çakmak:

Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) geçtiği iddia edilen Bünyan Yavuz Selim Mahalle Muhtarı Hanife Çakmak; Bizi yemeğe götürdüler, rozet takacaklarını söylemediler. CHP'li değilim, hiç olmadım dedi.

Başkan Büyükkılıç'tan Bünyan çıkarması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye başkanı ve muhtarlarla istişare toplantısı yaptı, Büyükşehir Belediyesi'nin Bünyan'da yapımını üstlendiği kapalı pazar yeri ve terminal binasında çalışmaları yerinde inceleyip, ilçe sakinleri ve esnafla bir araya geldi.

Polis memuru kalbine yenildi

Bünyan Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Ahmet Dursun, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Bünyan'da yapımı planlanan çok amaçlı park yapım çalışmaları sona geldi

Bünyan Belediye Başkanı Özkan ALtun'un talepleri doğrultusunda içerisinde yürüyüş yolu, peyzajı, ağaçlandırması, sulama sistemi, ışıklandırması, kamelyaları, çocuk oyun grubu ve spor aletleri bulunan hem ailelere hem de çocuklara kaliteli hizmet verecek yeni yeşil alan ve parklar oluşturulmaya devam ediyor.

Bünyan'da pazaryeri ve terminal yapımı için altyapı çalışmaları başladı

Bünyan'da uzun süredir ihtiyaç haline gelen ve Bünyanlıların yoğun talepleri üzerine yapımı planlanan kapalı pazar yeri ve mini terminal projelerinin yapımına altyapı çalışmaları ile başlandı.

Cennet Yiğit’in anıları Müze Evi’nde yaşatılıyor

 Bünyan’lı 15 Temmuz şehidi Cennet Yiğit için yapılan Cennet Yiğit Anı Evi hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen ziyaretçilerle yoğun ilgi görüyor. 

1240 yılında Selçuklu veziri tarafından yaptırılan Karatay Hanı'nda inceleme

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte Bünyan'da 1240 yılında Selçuklu Veziri Celalettin Karatay tarafından yaptırılan Karatay Hanı Kervansarayı'nda incelemelerde bulundu.

Bünyanlı Basketbolculardan Ali İhsan Kabakcı'ya ziyaret

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Okul Sporları Küçük Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye dördüncüsü olan Bünyan Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu öğrencilerini misafir etti.

Eski Belediye Başkanı Celal Kayır’ın oğlu yılan sokması sonucu vefat etti

Kayseri’de yılan sokması sonucu suya düşen 27 yaşındaki Alaaddin Kayır boğularak hayatını kaybetti. Vefat eden gencin Eski Bünyan Elbaşı Belediye Başkanı Celal Kayır’ın oğlu olduğu öğrenildi.  

30 bin nüfuslu ilçeden Türkiye 4.'sü çıktı

Kayseri'nin 30 bin nüfuslu Bünyan ilçesindeki Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu Basketbol Takımı, Kayseri şampiyonu olurken Türkiye finallerinde ise ilk 4'e girdi. Antrenmanlarını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sportif Eğitim Uzmanı Ömer Demir nezaretinde kısıtlı imkanlarla yapan takım oyuncularının hedefi ise NBA'de oynamak.

Selde zarar gören Koyunabdal Mahallesi'nde inceleme

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde bulunan Koyunabdal Mahallesinde aşırı yağışlardan sonra meydana gelen selin ardından incelemelerde bulunuldu.

Bünyan'a bir yeşil alan daha ekleniyor

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun'un talimatları ile yeşil Bünyan'a yeni park, bahçe ve yeşil alanlar eklenmeye devam ediyor.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir: 'Vatandaşımızın gelir seviyesi yüzde 40 artırılacak'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 'Adım Adım 2023' sloganıyla düzenlenen ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantısında Bünyanlı ve Tomarzalı partililerle bir araya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, 'Afetlerle beraber olup, milletin acısı üzerinden siyasi çıkar sağlamaya çalışan zillet zihniyetinin niyeti bozuktur. Zillet ittifakına tekraren ifade etmekte fayda vardır, destek olmuyorsunuz bari köstek olmayın' dedi.

KAYÜ Bünyan MYO'da Mezuniyet ve Şed Kuşanma Töreni Düzenlendi

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Bünyan Meslek Yüksekokulu'nda 2021-2022 bahar yarıyılında sivil savunma ve itfaiyecilik, özel güvenlik ve koruma ile posta hizmetleri programlarından mezun olan 127 öğrenciye törenle diplomaları verildi ve şed kuşandı.

Büyükşehir ve hayırsever işbirliğinde Bünyan'da restorasyon çalışması yapılacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile hayırsever Erkut Korkmaz, Şadi Korkmaz ve Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun arasında Bünyan'da bulunan 'Abdurrahman Gazi Türbesi' restorasyonu için işbirliği protokolü imzalandı.

Bünyan Belediyesi Şadi Korkmaz Parkı hizmete açıldı

Bünyan Samağır Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 'Bünyan Belediyesi Şadi Korkmaz Parkı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Bünyan'da meslek lisesi öğrencileri, köy okullarında etkinlik düzenledi

'Meslek Liseleri İlkokullara Hayat Olsun' projesini başlatan Bünyan Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bünyan Belediyesinin sağladığı araçlarla ilkokul öğrencilerine yönelik etkinlik düzenledi.

Bünyan Dostları 'anneler' için 13. defa yürüdü

Bünyan Dostları Derneği 13. Geleneksel Anneler günü doğa yürüyüşü yapıldı. Mayıs ayında geleneksel olarak yapılan etkinliğe bu sene 70 doğasever katıldı.

Okulda öğrenci, tarlada çiftçi

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde bulunan lisede tarım bölümü okuyan öğrenciler, okulda öğrendikleri teorik bilgiler ile tarlada çiftçilik yapıyor. İlçeye gidip öğrencilerin çalışmalarını inceleyen Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, 'Bilinçli tarımın gıda krizi ve kalkınmada büyük önemi var' dedi.

Türkiye Yol Bisiklet Şampiyonası'nın 5. Etabı Kayseri'de yapıldı

Türkiye Yol Bisiklet Şampiyonası'nın 5. Etabı Bünyan'da yapıldı.

Bünyan'da 'bahar çalışmaları' başladı

Bünyan Belediyesi sert geçen kış şartları sonrası dereler, göletler, su kanalları, arklar ve çeşmeler için harekete geçti

Bünyan Belediyesi'nden dijital belediyecilik alanında yeni adım

Bünyan Belediyesi ve Bünyan Tapu Müdürlüğünce vatandaşlara daha kaliteli hizmet vermek, işlemleri kolaylaştırmak, tapu ve belediye hizmetlerinin hızlı, güvenli ve elektronik ortamda sunumunu sağlayarak vatandaşların memnuniyetini arttırmak ve işlemleri kolaylaştırmak amacıyla 'Elektronik Ortamda Tapu Rayiç Değeri Alınmasına' ilişkin protokol imzalandı.

Bünyan'da taziye ve toplu etkinlik salonlarına bir yenisi daha eklendi

Kayserinin Bünyan ilçesinde Akçatı (Karacafenk) Mahallesinde hayırseverler tarafından yapımı tamamlanan Akçatı Taziye ve Toplu Etkinlik Salonu'nun açılışı gerçekleştirildi.

Bünyan'da fidan dağıtımı yapıldı

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ve Bünyan Kaymakamı Turgut Gülen, Bünyan Belediyesi ekiplerince Güllüce Mahallesi'nde hazırlanan programda fidan dağıtımı gerçekleştirdi.

Meslek lisesi öğrencilerinden engellilere ücretsiz saç bakımı

Bünyan Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 10-16 Mayıs Türkiye Engelliler Haftası'nda Bünyan'daki engelli vatandaşlara hafta boyunca ücretsiz saç bakımı hizmeti vererek anlamlı bir projeye imza attı.

Elektrik akımına kapılan elektrik tesisatçısı hayatını kaybetti

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde elektrik akımına kapılan elektrik tesisatçısı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.