Kayseri Gündem Haberleri

Kayseri Gündem Haberleri

Kayseri Gündem haberleri, haber editörü Kayseri Gündem tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

5 suçtan aranan ve 20 yıl hapis cezası olan şahıs yakalandı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda hakkında 20 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve 5 farklı dosyadan aranan firari şahıs yakalandı.

Görevi sırasında kazada şehit olan Özsoy'un cenazesi memleketine geldi

Rize'nin İyidere ilçesinde görevi sırasında geçirdiği trafik kazasında şehit olan Uzman Çavuş Osman Özsoy'un cenazesi memleketi Kayseri'ye getirildi.

Erciyes'te Uluslararası Dağ Bisikleti heyecanı yaşandı

Koramaz Vadisi'nde geçtiğimiz hafta başlayan Uluslararası Dağ Bisiklet yarışları, Erciyes'teki etapların ardından tamamlandı. Bisikletçiler yarışların son gününde Erciyes'in zorlu arazi koşullarında pedal çevirdi.

Palamut fırtınası Kayseri'de de esiyor

Kayseri'de balık mevsiminin başlangıç balığı olan palamut balığının yoğun ilgi gördüğünü ifade eden balıkçı Ali Akçakaya, 'Palamut fırtınası yaşanıyor' dedi.

Melikgazi Belediyesi, 'iklim ve Enerji Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesini' imzaladı

Melikgazi Belediyesi, hem enerji ve iklim eylemi hususunda yerel yöneticileri bir araya getiren 'İklim ve Enerji Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni Kayseri'de imzalayan ilk belediye oldu. Sözleşme, Melikgazi'de karbon emisyon oranlarını düşürme, temiz enerji kullanımını artırma, 2050 yılına kadar iklim nötr hedefine ulaşma konularında çalışmalara uluslararası destek sağlayacak.

Helezon makinesine eli sıkışan çocuk kurtarıldı

Kayseri'nin Tomarza İlçesinde hububat yükleme sırasında eli helezon makinesine sıkışan çocuk, itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda kurtarıldı.

Melikgazi Belediyesi 4 mahalle için kentsel dönüşüm çalışmalarına başlıyor

Melikgazi'de her alanda olduğu gibi kentsel dönüşümdeki hızı ve kalitesiyle de referans olmaya devam eden Melikgazi Belediyesi Anbar, Battalgazi, Kazım Karabekir, Yıldırım Beyazıt Mahallesi gibi 4 mahallede yeni dönem Kentsel Dönüşüm Projeleri'nin startını veriyor.

Kültepe Ziyaretçi Merkezi hayata geçiyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Anadolu'da ilk yazılı belgelerin ve ticari antlaşmaların bulunduğu Kültepe Kaniş-Karum Höyüğü'nde, bölge hakkında bilgi vermek amacıyla Kültepe Ziyaretçi Merkezi'ni hayata geçiriyor. Çevresi Kültepe'nin en çok bilinen eserleri olan çivi yazılı tabletlerle ilgili bir pano ile süslenen merkez, Türkiye'de en ilginç örneklerden bir tanesi olacak.

Hukukçu Çetin: “Kira artışında yüzde 25 sınırı, TÜFE oranına göre değişebilir”

Kira artışlarını yüzde 25 ile sınırlayan yasanın amacının, fahiş kira artışlarının önüne geçmek olduğu vurgulandı.

Başkan Büyükkılıç: 'İtfaiye ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan 'İtfaiye Haftası' dolayısıyla mesaj yayımlayarak, 24 saat boyunca her koşulda ve her afet anında görevi başında olan tüm itfaiye çalışanlarının İtfaiye Haftası'nı kutladı.

Kocasinan Belediyesi, ilçenin geleceğine yatırım yapıyor

Altyapı çalışmalarıyla adından söz ettiren Kocasinan Belediyesi, ilçe genelinde sürdürdüğü yol yenileme, çevre düzenleme ve asfalt çalışmalarıyla 30-40 yıllık yatırım gerçekleştiriyor. Gelecek nesillere daha güzel bir Kocasinan bırakmak için çalıştıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, şehrin altyapısını güçlendirdiklerini söyledi.

Erciyes beyaz örtüsünü giydi

Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Erciyes Dağı, yağan kar ile birlikte beyaz örtüyle kaplanırken, kar kalınlığı 10 santime kadar ulaştı.

Hazırlık maçı: Y. Kayserispor: 0 - Giresunspor: 0

Spor Toto Süper Lig takımlarından Y. Kayserispor ile Giresunspor hazırlık maçında karşı karşıya geldi. 90 dakika golsüz berabere tamamlandı.

Talas'ta Hikmet Cıngıllı Anaokulu Açıldı

Mülkiyeti Talas Belediyesi'ne ait Mevlana Mahallesi'ndeki arsa üzerine hayırsever Hatice ve İzzet Bayraktar tarafından yaptırılan Hikmet Cıngıllı Anaokulu, düzenlenen törenle açıldı.

200 yıllık alarmlı kilit görenlerin ilgisini çekiyor

Nevşehir'de bir AVM'de kurulan antika pazarı ziyaretçilerini geçmişe götürdü. Her hafta çeşitli bölgelerde kurulan antika pazarının bu haftaki durağı bir alış veriş merkezi oldu. Antika pazarında sergilenen ürünler arasında yer alan 200 yıllık alarmlı kilit bile var.

'Daha güzel bir dünya için Savaşa Hayır' sergisi açıldı

Niğde'de 42 ülkeden 75 sanatçının resimlerinin yer aldığı 'Sanat Sarsıntısı-10' adlı uluslararası sergi açıldı.

Toplam 7843 haber.